قیمت کفسابی در سال 1403

قیمت کفسابی

قیمت کفسابی به دلیل آن که ساب زدن روی سنگ های گوناگون اجرا می شود و هر سنگ روش ساب خودش را دارد متغیر می باشد. کفسابی در قسمت های مختلف ساختمان به کار می رود مانند کفسابی دیوار، کفسابی سنگ کف ساختمان، کفسابی پله و غیره. دلیل اینکه امروزه کفسابی برای اکثر مدیران هتل ‌ها، مراکز خرید، مراکز تجاری اداری، درمانی و غیره امری مهم محسوب می شود زیبا جلوه دادن ساختمان، تمیزی و پرستیژ مدیران و ساکنان آن می باشد. کفسابی در اصل به معنای زدودن تمامی آلودگی ها و کثیفی ها از سنگ همچنین حذف کردن تمامی پستی بلندی های سنگ می باشد. کفسابی با ساب زدن ۲ تا ۵ میلی ‌متر از لایه روی سنگ صورت می گیرد، با اجرای کفسابی سنگ ها از روز اولشان هم زیباتر به نظر خواهند رسید. کفسابی باید به واسطه افراد متخصص انجام شود تا سنگ دچار آسیب نشود کفساب حرفه ای با شنیدن اطلاعاتی در مورد سنگ، جنس آن را تشخیص می دهد همچنین دستگاه و روش کفسابی را براساس نوع سنگ مشخص می کند. کفساب حرفه ای می داند که باید کار اجرای کف سابی را از کجا شروع و کجا به پایان برساند. یکی از ویژگی‌ های مهم کفساب حرفه ای این موضوع است که در زمان کفسابی اجازه نمی دهد به دیوار‌ها کوچک ترین قطره آبی برسد و در نهایت کاری که به شما تحویل می دهند یک کار تمیز و صیقلی بدون پستی و بلندی می باشد. پس به هیچ وجه به سراغ افرادی که برای اجرای کف سابی مبلغ کمی به شما پیشنهاد می دهند نروید زیرا این افراد هم از دستگاه های کیفیت پایین برای اجرا استفاده می کنند و هم تجربه کمی در کف سابی دارند به همین جهت احتمال آن که به سنگ صدمه بزنند بسیار است آن وقت شما مجبور خواهید شد تا سنگ را به طور کامل تعویض نمایید. شرکت کفسابی با ما تمامی خدمات کفسابی را با بهترین قیمت اجرایی می کند همچنین ضمانت اجرا یکی از اصول مهم کار این شرکت می باشد.

اهمیت کفسابی سنگ

شاید برای شما هم این شرایط پیش آمده باشد که به دلیل تردد زیاد، آسیب های سنگ و یا دلایل دیگر سنگ های کف آن قدر کثیف شده است که تصمیم می گیرید آن را تغییر دهید هزینه این کار بسیار سنگین است. شما می توانید با کفسابی ساختمان کار زدون کثیفی ها و ساب سنگ را در حداقل ترین زمان ممکن انجام دهید همچنین قیمت کفسابی بسیار مناسب تر از تغییر دادن کل سنگ ها برای شما در می آید اما نتیجه کاملاً متفاوت خواهد بود شما مکان های کفسابی شده را بسیار براق و شیشه‌ ای و حتی چشم نوازتر از روز اولشان خواهید دید. کفسابی ساختمان در دو زمان قابل اجرا می باشد یکی زمانی که در ساختمان های قدیمی به جهت رفت و آمد زیاد یا نداشتن دوره ‌های نظافت منظم و یا صدمه دیدن سنگ از طریق افتادن وسایل سنگین، سنگ دچار گرفتگی رنگ و ضربه می شود و دوم هنگامی که کار یک ساختمان نوساز به پایان می‌ رسد و لکه های به جا مانده از مصالح مورد استفاده در ساخت یا چسبیدن مواد دیگر ردپایی از خودشان به روی سنگ ها می‌ گذارند، اجرای کفسابی سنگ می تواند به زیبا جلوه دادن آن ها و یکدست شدنشان کمک نماید و آن ها را مانند روز اول زیبا نماید به طور کلی کف سابی زمانی باید انجام شود که سنگ دیگر زیبایی قبل خود را ندارد و براقیتش از دست رفته است. شما هر چه کار کفسابی را به تعویق بیندازید مواد شیمیایی و رسوبات ماندگارتر خواهند شد اما اگر اجرای کف سابی در زمانی که باید صورت گیرد هم زمان کوتاه تری خواهد برد و هم شوینده کمتری استفاده خواهد شد. یکی از مواردی که اکثر افراد به روی سنگ یا موزاییک ‌ها مشاهده می کنند وجود سوراخ ها یا ترک هایی است که از فاصله دور هم قابل رؤیت می باشند و موجب از بین رفتن جلوه ساختمان می شوند در این زمان شما فکر می ‌کنید که دیگر این ایرادات راهی برای رفع شدن ندارد و آنجاست که تصمیم می گیرید کفپوش خود را تعویض کنید غافل از اینکه اجرای سنگسابی و کفسابی سنگ موجب می شود تا لایه ‌های رویی سنگ برداشته شود و سنگ زیرین زیبایی و درخشندگی خودش را به رخ همگان بکشد. یکی از روش های کفسابی استفاده از مواد نانو می باشد که مسائلی مانند ترک و پوسیدگی سنگ را از بین می ‌برد، با ساب زدن سنگ تمامی ترک ها و سوراخ‌ ها به طور کامل از بین ‌می ‌روند.

انواع دستگاه های کفسابی ساختمان

کفسابی دارای دستگاه های گوناگونی است که در متن زیر به توضیح آن ها پرداخته ایم:

دستگاه سه فاز کفسابی: این دستگاه هنگامی به کار گرفته می شود که محیط وسیع است و برق ۳ فاز دارد. کفسابی با این دستگاه کاری بسیار تمیز و باکیفیت را در کمترین زمان به شما تحویل می دهد، قیمت کفسابی این دستگاه از دیگر دستگاه ها بالاتر است. دستگاه سه فاز بهترین گزینه برای سنگ هایی است که به دلیل شستشوی مداوم با مواد اسیدی سفیدک می ‌زنند و با گذشت زمان تبدیل به سیاهی می شوند. کف سابی این سطوح در چندین مرحله با لقمه های ۵۰۰، ۳۰۰، ۲۰۰، ۱۰۰ لایه برداری می شود در مرحله بعد با رزین و مواد نانو مخصوص ترمیم شده و در نهایت سطحی براق و آینه ‌ای را در اختیار شما می ‌گذارد.

دستگاه تک فاز کفسابی: این دستگاه زمانی به کار می رود که محیط متراژ متوسطی دارد و برق محل تک فاز است. دستگاه تک فاز نسبت به دستگاه سه فاز دارای قدرت کمتری جهت کفسابی سنگ می باشد اما این دستگاه هم با کیفیت کار را در اختیار مشتری قرار می دهد، قیمت کفسابی این دستگاه از دستگاه سه فاز پایین ‌تر می باشد.

دستگاه ساب دستی: این دستگاه در مواقعی استفاده می شود که دستگاه های سه فاز و تک فاز قادر به انجام ساب محل نیستند به همین جهت دستگاه ساب دستی را برای کف سابی به کار می ‌برند. ساب دستی برای محیط‌ هایی مانند راه پله، سرویس بهداشتی، حمام، میز کانتر آشپزخانه، گوشه و کناره‌ های دیوار کاربرد دارد. قیمت کف سابی این دستگاه بسته به مکانی که کف سابی در آن صورت گرفته است محاسبه می شود.

کفسابی با ما با استفاده از کلیه دستگاه ها و مواد باکیفیت جهت کفسابی کار خود را تضمین می ‌نماید و دیگر نیازی نیست که شما نگرانی جهت سیاهی سنگ ساختمان خود داشته باشید.

گونه های مختلف کفسابی

شما عبارت سنگسابی را هم شنیده‌ اید و شاید این سؤال برایتان پیش آمده است که سنگسابی چه تفاوتی با کفسابی دارد؟ باید بگویم که عملیات سنگسابی برای زمانی اجرا می شود که بین درز‌ها و بند‌های سنگ با خود سنگ ناهمواری وجود داشته باشد. سنگسابی باعث می شود تا سطح به صورت یکدست نمایش داده شود اما کار عملیات کفسابی بعد از سنگسابی شروع می شود و اجرای آن موجب آینه ‌ای شدن و برق زدن سنگ می شود. کفسابی در گونه‌ های مختلفی انجام می شود به عنوان مثال در کفسابی معمولی از سطح سنگ جرم ‌گیری صورت می گیرد در کفسابی پلیشر ایتالیایی علاوه بر جرم ‌گیری، ۴۰ درصد براق کنندگی هم از سطح انجام می شود. در کفسابی با مواد نانو مانند پولیشر ایتالیایی هم جرم‌گیری و هم ۲۰۰ درصد براق کنندگی سطح صورت می گیرد براق کنندگی در نانو ساب نسبت به کفساب ‌های دیگر بالاتر است همچنین براق بودن سطح سنگ در نانو ساب بیش از ۵ سال ماندگاری دارد، قیمت کفسابی در هر یک از این موارد متفاوت می باشد. در اطراف دستگاه های کفسابی به دلیل کیفیت کارشان فیلتر‌هایی قدرتمند نصب می شود که از به وجود آمدن گرد و خاک جلوگیری می کنند و اجازه نمی دهند تا آب و مواد به اطراف سطح بپاشد. کفسابی روی انواع سنگ ها از جمله: گرانیت، موزاییک، تراورتن، دهبید، بتن و غیره صورت می گیرد. منظور از سنگسابی بتن حذف کردن کلیه پستی بلندی ‌ها و هم سطح کردن آن ها می باشد که برای این کار از دستگاه ۳ فاز استفاده می کنند زیرا قدرت بیشتری نسبت به دیگر دستگاه ها دارد و سنگسابی بتن را با به کارگیری لقمه های الماس انجام می دهند. سنگ بتن به طور تقریبی هر ۱۰۰ متر مربع در ۳ ساعت سنگسابی خواهد شد تا همسطح ‌سازی صورت بگیرد و صیقلی شود. سنگسابی بتن هنگامی انجام می شود که فرد می‌ خواهد روی سطح بتن را کفپوش یا پارکت نماید و به همین دلیل باید سطح بتن صاف و یکدست باشد. کفسابی بتن اکثراً برای پشت بام‌ ها، پارکینگ‌ های طبقاتی و غیره انجام می شود علاوه بر این ساب زدن بتن هایی که با ماله پروانه صورت گرفته بسیار راحت ‌تر از بتن هایی است که با دست ریخته می شوند.

گونه های مختلف کفسابی

کفسابی ساختمان

کفسابی ساختمان قسمت های گوناگونی را شامل می شود که در اینجا به دو مورد از آن ها اشاره می‌ کنیم:

کفسابی پارکینگ

کفسابی پارکینگ یکی از خدماتی است که شرکت کفسابی با ما به بهترین شکل انجام می دهد. پارکینگ مکانی است که تردد زیاد ماشین‌ ها باعث به وجود آمدن آلودگی ها و لکه های روغنی به روی سنگ های کف آن می شوند همین امر سنگ ها را سیاه و کدر می کند و زیبایی ورودی ساختمان را تحت تأثیر قرار می دهد. شستن پارکینگ با مواد شوینده نمی تواند جای این لکه‌ ها را از بین ببرد به همین جهت این لکه‌ ها روی سطح ماندگار‌تر می شوند و فضایی کدر و زننده را ایجاد می کنند اما با اجرای کفسابی سنگ پارکینگ دیگر نگرانی برای وجود این آلودگی ها و لکه های سیاه به جا مانده از روغن ماشین ‌ها نخواهید داشت و با انجام کف سابی پارکینگ شما محیطی صیقلی و براق را تجربه خواهید کرد. قیمت کفسابی پارکینگ بسته به متراژ آن متفاوت می باشد اما هزینه این راه بسیار مناسب تر از هزینه تعویض موزاییک یا سنگ پارکینگ می باشد. کفسابی پارکینگ با لایه برداری یک دهم میلی ‌متری سنگ کلیه کثیفی ها، رد لاستیک‌ ها و لکه های روغنی از سطح سنگ را بر می دارد و با به کارگیری لقمه های لازم ترمیم سنگ صورت می گیرد، در نهایت سطحی صاف و یکدست و براق را به شما تحویل می دهد.

کفسابی راه پله

یکی دیگر از مناطق مهم ساختمان راه پله است که اگر کوچک ترین آلودگی و کثیفی در آن قابل مشاهده باشد از نظر دیگران ساکنین ساختمان را افرادی بی ‌پرستیژ و بی‌ توجه به تمیزی می‌ دانند. راه پله قسمتی از ساختمان است که بیشترین تردد را برای رفت و آمد ساکنان ساختمان دارد به همین جهت تغییرات و آلودگی ها خودشان را سریع‌ تر از قسمت های دیگر ساختمان نشان می دهند. کفسابی سنگ راه پله بهترین گزینه برای تمیز کردن سنگ ها و حذف کثیفی ها از راه پله می باشد شما بعد از اجرای کف سابی متوجه تغییرات اساسی و نوسازی سنگ ها می‌ شوید. همه راه پله‌ ها با هر نوع سنگی که باشند کفسابی برایشان قابل اجرا خواهد بود قیمت کفسابی راه پله بستگی به نوع سنگ به کار رفته در آن دارد، در اینجا به مواردی از مزیت ‌های کفسابی راه پله اشاره می ‌کنیم:

از بین بردن سوراخ های به وجود آمده در سنگ راه پله

حذف ترک های به وجود آمده در سنگ راه پله

ماندگاری بالای اثر کفسابی در سنگ راه پله

شفافیت سنگ های راه پله

اجرای کفسابی راه پله در کوتاه ترین زمان

مقرون به صرفه ‌تر بودن هزینه کفسابی نسبت به شستن ماهانه راه پله

افزایش استحکام سنگ

ممانعت از به وجود آمدن رطوبت در زمان شستشوی راه پله

جلوگیری از به وجود آمدن گرد و غبار در زمان اجرای کفسابی سنگ

ترمیم و صیقل دادن سنگ های آسیب دیده و شکسته

صرفه‌ جویی در هزینه نسبت به تعویض سنگ

کفسابی راه پله با دستگاه اتومات و دستی ساب سنگ اجرا می شود و از دستگاه های سه فاز و تک فاز برای ساب سنگ های پاگرد استفاده می کنند.

روش های محاسبه قیمت کفسابی ساختمان

قیمت کفسابی ساختمان به دلیل وجود بخش‌ های مختلفی که وجود دارد متغیر می باشد اما قیمت کفسابی به ۳ طریق محاسبه می شود که در اینجا به ذکر آن ها می ‌پردازیم:

متر مربع: در این روش هزینه کفسابی طبق یک متر مربع محاسبه می شود.

تکی: این روش برای راه پله می باشد که هزینه کفسابی آن براساس هر پله اعلام می ‌گردد.

کنتراتی: از این روش برای متراژ‌های پایین استفاده می کنند و روش قیمت کفسابی آن به ازای تعداد روز‌های اجرای کار کفسابی محاسبه می‌ گردد.

این موارد تنها روش های محاسبه هزینه کفسابی هستند عواملی که در قیمت کفسابی تأثیرگذار می باشند عبارتند از:

جنس سنگ

تعداد دفعات کفسابی

زمان کفسابی

سختی یا آسانی محل اجرای کفسابی

متراژ سنگ

مقدار آسیب های سنگ

نوع کفسابی سنگ

دستگاه مورد استفاده کفسابی

مصالح و مواد استفاده شده در کفسابی

قیمت کفسابی براساس تغییر هر یک از این موارد متغیر می شود.

فروش دستگاه کفسابی

همان طور که اشاره کردیم دستگاه های کفسابی گونه ‌های متفاوتی دارند همچنین این دستگاه ها از لقمه ساب ‌های مختلفی برای انواع محیط‌ ها استفاده می کنند شما برای خرید این دستگاه ها باید از شرکت ‌هایی که فروش لقمه ساب کفسابی را انجام می دهند و جزء شرکت‌ های معتبر هستند این دستگاه ها را تهیه نمایید. شرکت کفسابی با ما یکی از مراکز اصلی فروش دستگاه کفسابی و تمامی لوازم جانبی آن می باشد که توانسته است با ارائه کیفیت محصولاتی که به فروش می‌ رساند رضایت کامل مشتریان خود را کسب نماید. این شرکت علاوه بر فروش لقمه ساب کفسابی و دستگاه کفسابی کلیه خدمات کفسابی را با تضمین کیفیت با به کارگیری افراد متخصص انجام می دهد. شما می توانید برای استعلام قیمت کفسابی با کارشناسان از طریق شماره ‌های موجود در سایت شرکت تماس بگیرید.

کفسابی ساختمان چیست؟

ساختمان به دلیل وجود بخش ‌های گوناگونی که دارد مانند پارکینگ، راه پله، میز کانتر آشپزخانه، سرویس بهداشتی و غیره، سنگ های این قسمت‌ ها به دلایل مختلف دچار کدر شدن و آسیب می شوند و آن وقت است که کفسابی ساختمان با برداشتن لایه ‌ای از سنگ تمامی این موارد را از بین می‌ برد و لایه زیرین سنگ را به نمایش می‌ گذارد این گونه زیبایی دوباره به خانه شما باز می ‌گردد.

قیمت کفسابی به چند روش محاسبه می شود؟

قیمت کفسابی به ۳ روش تکی، متر مربع و کنترات محاسبه می شود که قیمت کفسابی هر کدام متغیر از دیگری می باشد.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت کفسابی چیست؟

عوامل گوناگونی در قیمت کفسابی نقش دارند که می ‌توان به متراژ کفسابی، نوع سنگ، دستگاه کفسابی، زمان کفسابی، میزان آسیب های وارد شده به سنگ، سختی یا راحتی محل اجرای کفسابی و… اشاره نمود.

دستگاه های کفسابی دارای چه گونه‌ هایی هستند؟

از مهم‌ ترین دستگاه های کفسابی می‌ توان به دستگاه کفسابی سه فاز، تک فاز و ساب دستی اشاره نمود که قیمت کفسابی هر کدام با دیگری متفاوت است.

کفسابی برای چه مکان هایی انجام می شود؟

اجرای کف سابی برای ساختمان های تازه ساز که مصالح ساختمان ‌سازی روی سنگ های آن ریخته شده و ساختمان های قدیمی که به علت تردد زیاد دچار کدر شدن و کثیفی و یا حتی آسیب شده‌اند به کار می رود.