کفسابی گوهره چیست؟

کفسابی گوهره

در پاسخ به سوال کفسابی گوهره چیست؟ باید بگوییم کفسابی یک سرویس جهانی است که مختص زمان یا مکان خاصی نیست. اگر کفپوش شما کدر، کثیف یا آسیب دیده است، به سرویس کفسابی نیاز دارید. کفسابی یک فرآیند تخصصی است که به تجهیزات خاصی نیاز دارد. بنابراین اجرای کفسابی باید توسط متخصصان مجرب انجام شود. مجموعه کفسابی با ما خدمات کفسابی را با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت کفسابی توسط افراد خبره و ماهر ارائه می دهد. خدمات کفسابی شامل نظافت کف، اسیدشویی کف، رفع لکه کف، کفسابی کف و … می باشد. اگر می خواهید خدمات کفسابی مجموعه کفسابی با ما را دریافت کنید، لطفا در این مقاله با ما همراه باشید و سفارش خود را ثبت کنید.

کفسابی چیست؟

کفسابی ساختمان فرآیند ساییدن کف برای رفع مشکلات ظاهری و بهبود کیفیت آن است. در این فرآیند لایه ای به ضخامت ۱ تا ۴ میلی متر توسط تجهیزات مخصوص کفسابی از سطح کف جدا شده و سپس با مواد مخصوص صیقل داده می شود. کفسابی یا سنگسابی را می توان برای انواع کف پوش ها به خصوص سنگ استفاده کرد. یک کفسابی با کیفیت بالا نباید ناهمواری یا کثیفی روی آن باشد. کف هایی که با یک کفسابی با کیفیت بالا انجام می شود باید به قدری شفاف باشند که تصویر سقف در داخل آن دیده شود.

چه زمانی به خدمات کف سابی نیاز داریم؟

کفسابی فرآیند برداشتن یک لایه نازک تقریباً 1 تا 4 میلی متری از سطح کف است. کفسابی برای بهبود کیفیت کف ساخته شده است. توصیه می شود که فرآیند کفسابی به سه روش برای بهبود کیفیت کف اجرا شود:

  • تسطیح کردن کف
  • تمیز و زیبا نمودن کف
  • آسیب های سطح کف تعمیر شود

تسطیح کف

زمانی که فضای شما دارای کف ناهموار است، از خدمات کفسابی گوهره برای تراز کردن کف استفاده کنید. مشکل ناهمواری کفپوش با دستگاه کفسابی حل می شود. فرآیند کفسابی با دستگاه کفسابی تا زمانی که کف صاف شود ادامه می یابد. سپس شکاف ها و درز های کف را با بتونه پر کنید. در نهایت از یک پد پولیش برای صیقل دادن سطح کف استفاده کنید.

تمیز و زیبا کردن کفپوش

جرم و کثیفی باعث زشت جلوه دادن کف می شود. خدمات کف شویی کفسابی در دو حالت انجام می شود: حالت اول زمانی که کف شما کثیف شده و ظاهر زیبای خود را از دست داده است. حالت دوم زمانی است که طبقات یک ساختمان چند سال بعد از ساخت آن کدر می شود.نظافت کف توسط دستگاه های کفسابی انجام می شود. فرآیند کفسابی با دستگاه کفسابی تا زمانی که کثیفی روی زمین از بین برود ادامه می یابد.

آسیب های سطح کف تعمیر می شود

تعمیر آسیب کف به میزان آسیب بستگی دارد. اگر آسیب وارده به کف سطحی باشد، با استفاده از کفسابی می توان آن را حل کرد. اما اگر آسیب کف سطحی نباشد، کفپوش باید تعمیر یا تعویض شود. گاهی اوقات آسیب عمیق کف را می توان با کفسابی رفع کرد. با این حال، زشت دیده می شود. کفسابی یک راه حل موقت برای آسیب های عمیق کف است.

گوهره سنگ ساختمانی شکننده ای است زیرا از سنگ آهک است، این سنگ در لرستان استخراج شده و بسیار زیباست، اگر به زمان قدیم برگردیم تنها سنگ های شناخته شده گرانیت و موزاییک بود و گوهره به عنوان زیباترین سنگ فرش ساختمانی شناخته می شد. زمان گذشت، سنگ ها استخراج و به اندازه های بزرگتر و رنگ های زیباتر پردازش شدند. البته گوهره هنوز هم مشتریان خاص خود را دارد.

نحوه انجام کفسابی گوهره

کفسابی سنگ گوهره معمولا با استفاده از لقمه سنگی که اکثر آنها توسط کارخانه ها فرآوری می شوند انجام می شود زیرا برش این سنگ در صورتی که فضای مورد نظر شما کوچک باشد و متراژ آن در صورت کوچک بودن آسان است. برای سنگ سابی می توانید از دستگاه کوچک نیز استفاده کنید. در یک زمان اگر بخواهیم برای یک محیط 100 متری کفسابی ایتالیایی را انجام دهیم یک روزه تمام می شود در صورتی که کفسابی یک سنگ تراورتن سه روز طول می کشد همچنین کفسابی سنگ آباده دو روز طول می کشد.

سنگ گوهره برای فرش کردن

بر اساس تجربه چندین ساله تیم کفسابی ما در ارائه خدمات کفسابی در سراسر کشور عزیزمان، سنگ گوهره در رایج ترین قسمت های فرش شده شامل، پله ها، پارکینگ ها و چند آپارتمان بوده زیرا بسیار مقرون به صرفه است و می تواند در دیوار راه پله و پارکینگ نصب شود که برای عابرین نیز مناسب است ولی نصب آن روی پله توصیه نمی شود.

چه رزینی برای بندکشی کردن سنگ گوهره مناسب است؟

سنگ گوهره در کفسابی دارای زمینه کرم تیره و کرم روشن می باشد که با توجه به قیمت سنگ بهترین ماده بندکشی برای آن رزین می باشد که بر خلاف کفسابی سنگ چینی از رزین اپوکسی استفاده می کنیم و رنگ آن یکی است و مانند گوهره کیفیت بسیار بالایی دارد. زمانی که سنگ گوهره سیاه می شود و یک لایه ناهموار را از بین می برد، استفاده از این مواد می تواند منافذ را به خوبی پوشش دهد، در صورت نیاز می توانید از اپوکسی نیز استفاده کنید، اما قیمت آن کمی گرانتر خواهد بود. مراحل کفسابی سنگ گوهره

کفسابی گوهره 8 مرحله پرداخت و فرآوری را پشت سر می گذارد که این مواد فرعی از مته ها و لقمه های درشت و نرم کارخانه تشکیل شده است و طبق تجربه کیفیت مته این سنگ نسبت به سایر سنگ ها بالاتر است.

1- تراش دادن اولیه با مته 26 چین و چروک سنگ و نوارهای نامرتب را از بین می برد، سنگ را صاف و همچنین آن را کاملا مات می کند، با کمک این فناوری کفسابی با خشک کردن سنگ می تواند ایرادات و نواقص قسمت های مختلف را رفع و ساب صحیح و اصولی ارائه دهد.

2- تراش دوم سنگ گوهره برای مرمت ساب سابق لقمه 36، این سنگ به شکل مربع و مثلث می باشد.

3- خط و خش های سنگ از لقمه 56 برای ترمیم نمای خارجی درزها و رویه سنگ است.

4- از لقمه اسیدی 160 برای جمع آوری هاله ساب قبلی از سنگ گوهره استفاده می شود.

5- با پولیش دادن لایه رویی آن با استفاده از ساب اسفنجی 220 به سنگ یک جلا اولیه داده می شود.

6-کفسابی سنگ گوهره همراه با کله ساب 700، این لقمه جایگزین بسیار خوبی برای لاکی است، اما می توانید از هر دو استفاده کنید.

7- کفسابی گوهره با 2000 لقمه اسفنج نرم، این ابزار با مواد پولیش اسیدی یک سطح کمتر از ایتالیایی پردازش می شود که اثر پولیش خوبی بر روی سنگ ایجاد می کند.

8- پرداخت نهایی با لقمه‌ ایتالیایی که باعث ایجاد شفافیت و درخشندگی روی سنگ می شود و تمام نور سنگ را منعکس می کند.

قیمت ساب سنگ گوهره

قیمت کفسابی سنگ گوهره بر اساس محل نصب و سایز محاسبه می شود با توجه به کیفیت پایین این سنگ باید مراحل فرعی بر روی آن اجرا شود در صورتی که اگر کفسابی کمتر یا ارزانتر باشد سنگ خیلی سریع به وضعیت قبلی برمی گردد و هزینه شما هدر می رود، اکنون پیدا کردن یک متخصص خوب کفسابی دشوار است و باید در انتخاب آن بسیار دقت کنید.

قيمت کفسابی ثابت نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد. در زیر، ما برخی از عوامل موثر بر قیمت کفسابی را بررسی خواهیم کرد. این عوامل شامل اندازه یا مساحت فضا، نوع کفپوش و سختی آن، روش کفسابی، دستمزد کفساب و … می باشد.

قیمت ساب سنگ گوهره

متراژ یا مساحت فضا

اندازه فضا تاثیرگذارترین عامل در تعیین قیمت کفسابی است. زیرا هرچه فضای شما بزرگتر باشد، زمان و حجم کار بیشتری خواهید داشت. هر چه مدت طولانی تری روی کف فضای خود کار کنید، هزینه نهایی بیشتر خواهد بود.

نوع کفپوش و سختی آن

نوع کفپوش نیز عامل مهمی بر قیمت کفسابی گوهره است. کفسابی کف‌های سنگی نرم مانند تراورتن و مرمر راحت‌تر از کفسابی کف‌های سنگ سخت مانند گرانیت است. بنابراین قیمت کفسابی نرم کمتر از قیمت کفسابی سنگ های سخت می باشد.

کفسابی سنگ های سخت دشوار و زمان بر است. بنابراین قیمت آن بالاست. هرچه ارتفاع و بلندی سنگ بیشتر باشد، قیمت کفسابی بالاتر است. کفسابی موزاییک ها و سرامیک ها نیز ارزان هستند.

روش کفسابی

روش کفسابی یکی دیگر از عوامل مهمی است که قیمت نهایی کفسابی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. روش های مختلف سرویس کفسابی شامل کفسابی ایتالیایی، کفسابی معمولی، کفسابی حرفه ای، کفسابی نانو و کفسابی رزین می باشد. برخی از روش های ذکر شده زمان بر و دشوار هستند. بنابراین، آنها گران تر هستند.

تاثیر پاک کننده ها بر سنگ گوهره

پاک کننده ها برای همه سنگ ها مضر هستند اگر به صورت درصدی محاسبه شوند، سنگ گوهره 90 درصد از نظر مقاومت در برابر این مواد آسیب می بیند و اگر سنگ گوهره توسط مواد اسیدی موجود در پله ها سیاه، لکه دار یا کدر شود، بسیار مشکل است. چیزی که در کفسابی سنگ گوهره وجود دارد، متخصص باید چندین ساب را اجرا کند تا اشکالات آن را برطرف کند.

بهترین راه برای جلوگیری از این امر تمیز کردن سنگ با آب به جای این مواد است.

مزایای ساب ميز کانتر چیست؟

  • از بین بردن ناهمواری در سطح کف.
  • خاک و جرم را از روی کف پاک می کند.
  • آسیب دیدگی کف را ترمیم و آن را سالم جلوه می دهد.
  • به کفپوش در یک فضا ظاهری درخشان و براق می بخشد.
  • تمام خراش ها را از روی کف بر می دارد.
  • با کفسابی عمر کفپوش خود را افزایش می دهید.
  • و …

آشنایی با تجهیزات و ابزار کفسابی گوهره

فرض کنید یک تکه سیمان روی سطح شما ریخته شده باشد، آیا می توانید آن را بدون هیچ ابزاری بردارید؟ ! انجام کلیه خدمات نظافت و ساب زنی بدون ابزار و تجهیزات کاملا غیر ممکن است.

ابزارهای زیادی وجود دارند که در صنعت کفسابی مفید هستند و با استفاده از آنها می توانید بدون هیچ مشکلی سطح را صاف کنید. نمونه ای از این ابزارها لقمه یا مته است که نقش بسیار مهم و موثری در سنگ زنی دارد.

لقمه ها به شکل آجر، صابون یا دیسک هستند و با سنباده های دستی بزرگ برای لایه برداری سطوح استفاده می شوند.

مته ها درجه بندی می شوند و برای هر نوع سطح باید از مته مخصوص با تعداد مناسب استفاده شود که همه آنها توسط کفساب تعیین می شود. در ادامه دستگاه های دیگر را بررسی می کنیم

دستگاه ساب تک فاز

دستگاه های تکفاز کفسابی نسبت به انواع سه فاز برق کمتری دارند و از برق شهری استفاده می کنند. این دستگاه برای سمباده زدن انواع سطوح مناسب بوده و قابل استفاده می باشد. در مواردی که برق سه فاز در دسترس نباشد از واحدهای تک فاز استفاده می شود.

دستگاه سه فاز

دستگاه های سه فاز از برق سه فاز استفاده می کنند و قدرت بیشتری دارند تنها عیب استفاده از این دستگاه این است که برق زیادی مصرف می کند و می تواند گران باشد. این تجهیزات معمولاً برای سمباده زدن سطوح بتنی و سیمانی استفاده می شود.

دستگاه ساب دستی

برخی از قسمت‌ها و سطوح ساختمان‌ها زاویه‌دار هستند یا طول و عرض کمی دارند، بنابراین نمی‌توان دستگاه‌های بزرگی را روی آن‌ها نصب کرد، به همین دلیل دستگاه ساب دستی را به‌گونه‌ای می سازند که بتوان سمباده را به راحتی در دست گرفت و کار کرد.

ماشین‌های ساب زنی

دستگاه های کفسابی گوهره اندازه بزرگتری دارند و معمولاً در مناطق بزرگ مانند مراکز خرید و مجتمع ها استفاده می شوند. اپراتور تجهیزات روی آن می نشیند و تجهیزات را کنترل می کند. این دستگاه ها بسیار قدرتمند هستند و می توانند لایه برداری با ضخامت بیشتری را انجام دهند.

دستگاه سند بلاست

این دستگاه از برق سه فاز استفاده می کند که تنها تفاوت آن با نوع واتر جت همین مسئله است بنابراین قدرت بیشتری دارد. سندبلاسترها برای تمیز کردن سطوح متخلخل مانند سنگ تراورتن یا سطوح سیمانی به خوبی با سیلیس کار می کنند.

دستگاه واتر جت

همانطور که قبلاً گفتیم این دستگاه به راحتی با کمک فشار آب هر نوع آلودگی سطحی را از روی سطح پاک می کند و از برق تک فاز استفاده می کند و برای نظافت دیوارهای خارجی ساختمان ها مناسب می باشد.

قلم مو ها

برس ها انواع مختلفی دارند و یکی از ابزارهای کاربردی برای از بین بردن لکه های سطحی خواهند بود.

برس های سیمی که از نوع ابریشمی و درشت هستند و نوع دیگر آن برس بکسل است که در هم بافته و درشت است. برس های پلاستیکی نیز از پلاستیک نرم ساخته شده و روی سطوح آسیب دیده و حساس مانند کاشی و سرامیک استفاده می شود.

چگونه با لکه های سنگ مبارزه کنیم؟

پاسخ به این سوال از قبل روشن است! کفسابی گوهره می تواند به راحتی هر گونه لکه روی سطح را از بین ببرد. اما یک سری نکات کلیدی برای درک وجود دارد. برای از بین بردن لکه ها ابتدا لازم است که یک متخصص نوع لکه ها و راهکارهای مناسب برای از بین بردن آنها را بررسی کند.

لکه ها به طور کلی به دو قسمت لکه های سطحی و لکه های عمیق تقسیم می شوند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

کفسابی و لکه های سطحی

لکه های سطحی به لکه های باقی مانده بر روی سطح سنگ مانند گچ، آسفالت، چسب و غیره گفته می شود که با استفاده از مواد مخصوص از بین می روند. با این نوع لکه ها، مهم است که هرگز سعی نکنید آنها را با اجسام نوک تیز پاک کنید، زیرا ممکن است به سنگ آسیب برساند. این کارها را به افراد متخصص و با تجربه بسپارید.

کفسابی لکه های عمیق تر

لکه های تیره تر به راحتی قابل تشخیص هستند. این لکه ها موادی هستند که به تدریج وارد بافت سنگ شده و باعث ایجاد لکه می شوند که باید با استفاده از تجهیزات از بین بروند تا لکه از بین برود.

یک راه مهم برای جلوگیری از این لکه ها استفاده از سرویس جدید نانو ساب است که دیگر به داخل سنگ نفوذ نمی کند. یکی دیگر از راه های جلوگیری از لکه های عمیق، پاک کردن سریع آنها و جلوگیری از باقی ماندن آنها روی سطح است.

مثال واضحی که می توان به آن اشاره کرد این است که در هنگام تخلیه زباله شیرابه هایی در سطح ساختمان ریخته می شود که منجر به لکه های عمیق می شود و برای ترمیم آن باید روی پله ها را سنگسابی کرد.

کفسابی گوهره مدرن برای از بین بردن لکه ها از مواد خاصی استفاده خواهد کرد که برای سنگ بی ضرر هستند.

برای از بین بردن لکه ها از سطوح، هرگز سعی نکنید با پاک کننده های شیمیایی و محلول های خانگی تمیز کنید. استفاده از این مواد به مرور زمان باعث ایجاد لکه ها و مشکلاتی مانند پوسیدگی سطح می شود.

ویژگی های شرکت و کفسابی مدرن و عالی

وقتی می خواهید محصولی را بخرید، ابتدا مدل های مختلف را مشاهده می کنید و در نهایت مدلی را که فکر می کنید بهترین است را انتخاب می کنید. در مورد مشاغل کفسابی نیز همینطور است.

هنگام انتخاب یک شرکت کفسابی ابتدا به میزان تجربه کاری کارکنان با تجربه و ماهر توجه کنید. می توانید با مراجعه به محل کار، نمونه کارهای کفسابی در شریعتی را مشاهده کرده و از نزدیک نگاه کنید و یا می توانید با کارشناسان شرکت کفسابی با ما صحبت کنید تا مشاوره های لازم را دریافت کنید.

شرکت هایی که خدمات سنگ زنی را ارائه می دهند باید دارای نیروهای متخصص و آموزش دیده باشند و همچنین از روش های جدید سمباده زنی استفاده کنند و روش های سنتی را کنار بگذارند. یک کفساب خوب باید یکسری ویژگی های مثبت داشته باشد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

– از تجهیزات و ابزارهای مختلف به طور صحیح و اصولی استفاده کند

– خدمات را در اسرع وقت با کمک کفسابی گوهره انجام دهد

– در کار متخصص و حرفه ای باشد

– داشتن تجربه و سابقه کار در زمینه های مرتبط

موارد فوق از ویژگی های یک کفساب حرفه ای است، اما این گزینه ها را نمی توان به قدیمی نبودن، داشتن قدرت کافی برای انجام کار محدود کرد و البته قابل اعتماد بودن نیز تاثیر بسزایی در کفساب خواهد داشت.

زمان مناسب برای انجام خدمات کفسابی چه زمانی است؟ !

شاید پس از مطالعه این مقاله برای شما نیز سوال فوق پیش بیاید که البته پاسخ به عوامل زیادی از جمله نوع سطح یا جنس آن، تعداد مشکلات موجود در سطح و غیره بستگی دارد و هر چیزی که می تواند درگیر باشد.

اما از جمله نکات انجام این خدمات می توان به موارد مهمی مانند جمعیت و آلودگی هوای منطقه اشاره کرد، به عنوان مثال کفسابی در سعادت آباد تهران ممکن است نیاز زمان بیشتری نسبت به سایر شهرها داشته باشد زیرا آلودگی هوا در این شهر بزرگ بسیار بیشتر از سایر شهرها است. شهرها به طور کلی برای سطوح آجری به دلیل گرد و غبار زیادی که جذب می کنند، می توان گفت که این سطوح هر شش ماه یکبار نیاز به تمیز کردن دارند، در حالی که برای سطوح دیگر سالی یک بار مناسب است.

برخی تصور می کنند با داشتن سرویس کفسابی گوهره ممکن است به مرور زمان از بین برود اما باید بگوییم که این کار نه تنها سنگ را تقویت می کند، بلکه عمر سنگ را نیز افزایش می دهد و می توان سنگ را تا سالیان متمادی به طور مداوم مورد استفاده قرار داد. همچنین ارزان تر و مقرون به صرفه تر از جایگزینی و خرید سنگ های جدید است.

در نتیجه

ارائه هر سطحی از خدمات کفسابی گوهره یک اقدام کاملا ضروری است و باید توسط متخصصان آموزش دیده انجام شود. برای رفع ایرادات و آسیب های موجود در سنگ نیاز به انواع تجهیزات و روش های جدید می باشد که با انتخاب شرکت معتبر تمامی آن ها بررسی و رفع خواهد شد.

انجام سرویس های ساب در مجموعه کفسابی با ما روش های مختلفی دارد که همگی با توجه به نوع سطح و متریال آن اجرا می شوند البته استفاده از بهترین روش بر عهده کفساب خواهد بود که باید توانایی های لازم را برای استفاده از ابزار و وسایل مختلف داشته باشد.