کفسابی دهبيد چگونه است؟

کفسابی دهبيد

کفسابی دهبيد منجر به از بین بردن کدری ها، پستی و بلندی ها، لکه ها و ناخونک های این نوع سنگ ها می شود. انجام این خدمات سبب شده که شفافیت و درخشندگی کفپوش چندین برابر شود. سنگ های دهبید فوق العاده محبوب هستند و این امر به دلیل دوام بالای آن ها است. با این حال ممکن است که به مرور زمان جذابیت اولیه خود را از دست دهند و دچار تیرگی و آسیب‌ شوند. کفسابی برای رفع این ایرادات انجام می شود و مزیت های بی شماری را به همراه دارد. برای آشنایی بیشتر با این خدمات و شیوه انجام آن با ما همراه باشید.

سنگ دهبید چیست؟

سنگ های مرمر انواع مختلفی دارند که یکی از محبوب ترین آن ها سنگ دهبید بوده که به نام منطقه ای که این سنگ در آن قرار دارد نامگذاری شده است. دهبید منطقه ای در استان فارس بوده که در 200 کیلومتری شهر شیراز قرار دارد. سنگ مرمر کرم فراوان ترین سنگ در این منطقه به شمار می رود.

سنگ دهبید سنگی مرغوب است که علاوه بر ایران در کشورهای دیگر از جمله حوزه خلیج فارس و کشورهای اروپایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. فرآیند فرآوری این سنگ بدین صورت است که ابتدا این سنگ از معدن استخراج شده و سپس به کارگاه های سنگبری فرستاده می شود. در کارگاه با اره مخصوص به صورت اسلب بریده شده و سپس سمباده خواهد شد.

معرفی خدمات کفسابی دهبید

 بعد از انجام کفسابی دهبید مشاهده خواهید کرد که ظاهر سنگ فوق العاده تغییر کرده است. بعد ازکف سابی کدری ها، لکه‌ ها، پستی و بلندی ها، ترک ها و غیره از بین می روند. این امر منجر خواهد شد که سنگ ظاهر بسیار بهتری نسبت به قبل داشته باشد.

البته انجام این خدمات فقط بر روی ظاهر سنگ تاثیر نمی ‌گذارد بلکه مزیت های دیگری نیز به همراه دارد. کفسابی در غرب تهران برای سنگ دهبید منجر به افزایش مقاومت آن در برابر مواد اسیدی و خوردگی می شود.علاوه بر این موارد انجام این خدمات منجر به افزایش براقیت و درخشندگی چندین برابر سنگ دهبید خواهد شد. با این حال این خدمات باید توسط دستگاه های مخصوص و توسط افراد ماهر صورت گیرد تا ثمربخش باشد.

تجهیزات کفسابی

دستگاه های کفسابی تک فاز و سه فاز از لوازم جانبی مورد استفاده در عملیات کفسابی دهبید هستند. لقمه های مخصوص برای اصلاح سطوح مختلف، صاف کردن آن ها و رفع ایرادات آن ها استفاده می شوند. انواع لقمه و دستگاه کفسابی برای از بین بردن زبری سطوح، اصلاح بی نظمی ها و افزایش براقیت سنگ ها ایده آل هستند. به این ترتیب در بسیاری از زمینه ها مورد استفاده قرار می گیرند. لقمه های سنباده ساینده هایی با کارایی بالا هستند که به راحتی می توان آن ها را روی سطوح بزرگ استفاده کرد.

سنگ دهبید مناسب برای کفپوش

کفپوش های سنگی دهبید فوق العاده محبوب هستند و این امر به این دلیل است که زیبایی و ظرافت طبیعی را به هر اتاقی می بخشند. سنگ طبیعی به میزان قابل توجهی قادر است که فضای داخلی و خارجی هر ساختمانی را زیبا کند. سنگ ها به طور مستقیم از معادن زمینی استخراج و فرآوری می شوند و با تنوع طبیعی خاص خود، هر نوع فضایی را منحصر به فرد می کنند.

سنگ های طبیعی به دلایل مختلفی از جمله دوام و زیبایی انتخابی مناسبی به شمار می روند. این سنگ ها ظاهری گران قیمت و زیبا دارند و نگهداری و نظافت آن ها بسیار آسان است. به دلیل زیبایی و دوام سنگ های دهبید، برای مکان های پرتردد پیشنهاد می شوند. این سنگ ها در اندازه ها و رنگ های مختلف موجود هستند. به همین دلیل برای هر سلیقه دکوراسیونی چه سنتی و چه مدرن سنگ مناسبی وجود دارد.

ویژگی های سنگ دهبید

سنگ دهبید به دلیل دارا بودن ویژگی های زیر بهترین سنگ برای کف سازی است.

 • جذب آب کم: جذب آب توسط این سنگ تقریباً 0.15 درصد است. بر همین اساس می توان از آن در محیط های مرطوب مانند توالت ها استفاده کرد. این ویژگی منجر به افزایش طول عمر سنگ می شود.
 • تخلخل خفیف: تخلخل این نوع سنگ حدود 0.4 درصد و بسیار کم است.
 • استحکام بالا: این سنگ دارای استحکام فشاری بالایی بوده و دچار سایش و پارگی نمی شود. علاوه بر این در هنگام فرآوری، مقاومت بسیار منحصر به فردی دارد.
 • زیبایی و تنوع رنگ: به دلیل دارا بودن رنگ های متنوع با طیف روشن و تیره می توان در طرح ها و سلیقه های مختلف از آن استفاده کرد. شفافیت سنگ نور را منعکس کرده و از نور طبیعی به خوبی استفاده می کند.
 • کیفیت عالی صادراتی: استحکام این سنگ در برابر ترک بسیار زیاد بوده و شکنندگی آن کم است. علاوه بر این موارد به دلیل تنوع رنگی محصولی ایده آل برای صادرات به حساب می آید.

انواع سنگ دهبید

سنگ های دهبید انواع مختلفی دارند که بعضی از آن ها را برای آشنایی شما معرفی می کنیم.

 • شایان سنگ
 • آریایی سنگ
 • انگورک
 • حسن آباد سنگ
 • دهبید زارعی
 • سنگ سفید دهبید پارسی

مراحل کفسابی دهبید

مراحل انجام خدمات کفسابی دهبید تنها شامل ساب زدن نرم یا سخت نمی شود. بلکه باید تیمی ماهر و متخصص با استفاده از دستگاه های مخصوص و دانش کافی مراحل مختلف را طی کنند. در صورتی که این مراحل به خوبی و اصولی انجام شده باشند نتیجه کف سابی را مشاهده خواهید کرد. در همین راستا به صورت مختصر مراحل انجام این خدمات را معرفی می کنیم.

اولین مرحله

قبل از انجام این خدمات باید تیم کفسابی با ما محیط را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهند. نیاز است تمامی موارد مانند وسایل چوبی، مبل و غیره را که فرایند کفسابی ممکن است به آن ها آسیب بزند را از فضا خارج کنید. سپس دستگاه های مورد استفاده را به محیط مدنظر انتقال دهند. باید منبع دستگاه را پر از آب کرده و لقمه های مخصوص را آماده کنید.

دومین مرحله

در این مرحله کفسابی دهبید از پد شماره 50 یا لقمه البرز 60 استفاده می کنند. لقمه 60 نوعی لقمه است که برای صاف کردن و شکل دادن به سطح سنگ ها و سایر مواد سخت استفاده می شود. استفاده از این لقمه ها به این دلیل است که اطمینان حاصل شود سطح سنگ بدون ناخنک و هرگونه ناهمواری است.

سومین مرحله

در این مرحله کفسابی در قزوین برای سنگ دهبید باید لکه گیری سنگ ها با استفاده از تجهیزات مخصوص صورت گیرد. پد شماره 100 یا لقمه های 120 البرز برای انجام این کار ایده آل هستند. در صورت نیاز متخصصان از تجهیزات دیگری نیز برای انجام این کار استفاده می کنند.

مرحله چهار

از بین بردن خطوط درشت سنگ‌ در این مرحله از کفسابی دهبید صورت می گیرد. همچنین باید لکه گیری نیز به صورت کامل در این مرحله توسط نیروهای متخصص انجام شود. پد شماره 200 برای از بین بردن خطوط درشت و لکه گیری کامل مورد استفاده قرار می گیرد.

مرحله پنجم

در کفسابی دهبيد براق کردن سنگ دارای چندین مرحله مختلف است. تمامی این مراحل باید به صورت اصولی انجام شوند تا سنگ شفاف و براق شود. برای براق شدن ابتدایی سنگ از پد شماره 400 استفاده می کنند. نیاز است که این کار توسط افراد آموزش دیده انجام شود تا نتیجه دلخواه را به همراه داشته باشد.

مرحله ششم

جهت براق تر کردن سنگ در این مرحله از کفسابی از لقمه سنگ های پفکی استفاده می کنند. انتخاب لقمه مناسب برای این مرحله از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است.

مرحله هفت

در این مرحله بسیار مهم است که خطوط ریز سنگ کاملاً از بین بروند. با استفاده از لقمه سنگ های ایتالیایی می توان علاوه بر آینه ای و براق کردن سطح این خطوط را نیز از بین برد. لقمه های ایتالیایی فوق العاده کاربردی هستند و عملکرد بالایی دارند. استفاده از آن ها کیفیت این خدمات را به میزان قابل توجهی تضمین می کند.

یک نکته

انواع مختلفی از سنگ های دهبید در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. مراحل کفسابی دهبید را به صورت مختصر ذکر کردیم. با این حال این مراحل ممکن است با توجه به نوع سنگ و شرایط آن متفاوت باشند. با این حال این خدمات را به مراکز معتبر بسپارید تا اطمینان خاطر بیشتری از انجام تمامی مراحل به صورت اصولی داشته باشید.

مراحل کفسابی دهبید

مزیت های کفسابی

انجام این خدمات در صورتی که توسط مجموعه معتبری مانند کفسابی با ما صورت گیرد مزیت های بی شماری را برای شما به همراه خواهد داشت.

 • از بین رفتن ناهمواری های سطح سنگ
 • از بین بردن لکه ها و تیرگی ها
 • رفع مات شدگی سنگ و نوکردن ظاهر آن
 • افزایش چندین برابری مقاومت سنگ
 • بالا بردن مقاومت سنگ در برابر خراش و اجسام سنگین
 • افزایش زیبایی و درخشندگی سطح سنگ ها
 • رفع شکستگی و ترک های کف
 • افزایش مقاومت سطح در برابر رطوبت

ویژگی های لقمه های کفسابی

لقمه های کفسابی دارای ویژگی های خاصی هستند که استفاده از آن ها را برای انجام این خدمات الزامی کره است. به طور کلی بعضی از ویژگی های برجسته این تجهیزات را معرفی می کنیم.

 • سنگ های موتور سنباده ابزاری هستند که به دستگاه های کفسابی متصل می شوند و راحتی زیادی در عملیات سنباده زنی ایجاد می کنند. آنها در بسیاری از زمینه های استفاده با ویژگی های مختلف ترجیح داده می شوند.
 • لقمه های مخصوص کفسابی از مواد بادوام ساخته شده اند. آن ها را می توان به راحتی برای مدت طولانی حتی برای کارهای سنگین استفاده کرد.
 • لقمه های سنباده را می توان در کاربردهای مختلف صنعتی مانند چوب، فلز و پوشش ها استفاده کرد.
 • انواع لقمه های دستگاه کف سابی دارای اعداد متفاوت هستند. بنابراین می توان برای هر عملیات یک لقمه با درجع مناسب انتخاب کرد.
 • لقمه های سنباده را می توان به راحتی به ماشین آلات متصل و از آن ها جدا کرد.

استفاده از لقمه

استفاده صحیح و ایمن از دستگاه کفسابی دهبید فوق العاده مهم است. با انجام مراحل خاصی می توان از این دستگاه ها به درستی استفاده کرد.

 • لقمه کفسابی مناسب برای مواد مورد پردازش و نوع فرآیند انتخاب شود. لقمه های متنوع برای مواد و کاربردهای مختلف موجود هستند.
 • لقمه باید به درستی روی ماشین کف سابی نصب شود. مهم است که سنگ را در طول مراحل نصب محکم وصل کنید. اگر لقمه مورد نظر محکم نصب نشود ممکن است حوادثی رخ دهد.
 • در طول فرآیند کفسابی در کرج و دیگر مناطق باید از تجهیزات حفاظتی و تجهیزات حفاظت فردی استفاده شود.
 • در طول فرآیند کفسابی دهبید باید از تکنیک های صحیح استفاده شود. در طول فرآیند، باید از فشار بیش از حد اجتناب شده و کار باید به آرامی صورت گیرد.
 • در عملیات کف سابی طولانی مدت، سنگ و قطعه کار باید خنک شوند. بنابراین وقتی مدت زمان زیادی با دستگاه کار کنید تایمی را به استراحت کردن آن اختصاص دهید.

دلیل کفسابی کفپوش

در درجه اول انجام خدمات کفسابی در سعادت آباد برای بناهای مختلف به زیبایی ظاهری ساختمان مربوط می شود. این نظافت به ویژه برای محل کار در برخی مناطق بسیار مهم و ضروری است. به عنوان مثال، اگر کفپوش یک کسب و کار فعال در صنایع غذایی کثیف باشد، با مشاهده از بیرون ظاهر بسیار بدی ایجاد می کند. بنابراین، مهم است که تمام مراحل تمیز کردن لازم برای محل های کاری که در تمام خطوط تجاری فعال هستند انجام شود.

علاوه بر این، تمیز کردن کفپوش نه تنها محل کار، بلکه ساختمان های مسکونی نیز از نظر زیبایی شناختی مهم است. با گذشت زمان، کفپوش کثیف و خورده می شود در این راستا لازم است کف را در فواصل منظم تمیز کنید. عملیات نظافت و نگهداری اصولی نه تنها ساختمان را زیباتر نشان می دهد، بلکه باعث می شود طول عمر مصالح استفاده شده در کف نیز افزایش یابد.

قیمت کفسابی در تهران

عوامل متعددی وجود دارند که قیمت کفسابی در تهران با توجه به آن ها تعیین می شود. این عوامل را به صورت کوتاه معرفی می ‌کنیم تا بتوانید قیمت کفسابی را بهتر تخمین بزنید.

متراژ سطح

اولین موردی که در تعیین قیمت کفسابی دهبید مورد توجه قرار می ‌گیرد متراژ سطح است. طبیعتاً به هر اندازه که متراژ مد نظر شما بیشتر باشد باید مبلغ بالاتری را بپردازید. با این حال مراکز شناخته شده معمولاً قیمت مقرون به صرفه تری را برای پروژه هایی با متراژ وسیع درنظر می گیرند. این امر منجر می شود قیمت مقرون به صرفه تری را بتوان برای این خدمات پرداخت کرد.

وضعیت سنگ

باید تیم انجام دهنده کفسابی در شرق تهران قبل از انجام این خدمات به طور دقیق وضعیت سنگ را مورد بررسی قرار دهند. مقدار جرم و رسوباتی که بر روی سنگ قرار دارد در تعیین قیمت کفسابی مورد توجه قرار می گیرد. علاوه بر این امر ایراد سنگ از جمله اینکه نیاز به ترمیم دارد یا دارای کدری و ناهمواری است نیز در تعیین قیمت تاثیر گذار است.

تعداد ساب

در کفسابی دهبید با توجه به نوع سنگ ممکن است که به تعداد ساب و استفاده از تجهیزات خاصی نیاز داشته باشیم. طبیعتاً سنگ های که نیاز به ترمیم و شفاف سازی زیادی دارند به تعداد ساب بیشتری نیز احتیاج خواهند داشت. بر همین مبنا این مورد یکی از مهم ترین پارامترهایی است که در تعیین قیمت نقش دارد. نیروهای متخصص کفسابی با ما به راحتی با بررسی وضعیت سنگ به خوبی می دانند که باید از چه تعداد ساب و تجهیزاتی استفاده کنند.

مدت زمان

طبیعتاً باید برای انجام کفسابی در هر ساختمان مدت زمان خاصی را اختصاص داد. مدت زمان انجام این خدمات با توجه به وضعیت سنگ و موقعیت آن می ‌تواند متفاوت باشد. در همین راستا باید زمان را یکی از مهم ترین عوامل موثر در قیمت معرفی کرد. در صورتی که تایم انجام این خدمات زیاد باشد معمولاً باید از نیروی کار و تجهیزات بیشتری استفاده کرد. در همین راستا هرچه مدت زمان انجام این خدمات بیشتر باشد باید مدت زمان طولانی تری را برای کفسابی دهبید بپردازید.

روش کفسابی

روش‌ های کفسابی بسیار متنوع هستند که نیاز است برای دستیابی به نتایج دلخواه روش مناسبی را انتخاب کنیم. هر یک از این روش‌ ها با استفاده از تجهیزات خاص انجام می شوند. علاوه بر این موارد قیمت انجام انواع این خدمات نیز تا حدودی با یکدیگر متفاوت است. قبل از انجام این خدمات بهتر است با نیروهای انجام دهنده درباره انتخاب روش مناسب تر با توجه به شرایط پروژه شما صحبت کنید.

تجهیزات و نیروهای کار

طبیعتاً نیاز است که هزینه خاصی را به دستمزد نیروهای کار اختصاص داد. دستمزد این افراد با توجه به تخصص آن ها و ساعات کار تعیین خواهد شد. همچنین برای انجام خدمات کفسابی نیاز است که از تجهیزات خاصی استفاده کرد.  بر همین مبنا تجهیزات و نیروهای کار در تعیین قیمت نهایی کفسابی دهبید تاثیرگذار هستند.

در آخر

انجام این خدمات برای سنگ دهبید می تواند به طور کلی مزیت های متعددی را به همراه داشته باشد. کفسابی دهبید منجر به رفع تیرگی ها، لکه ها، ناهمواری ها، شکستگی ها و غیره می شود. با کمک این خدمات می توانید مقاومت سنگ را در برابر عوامل متعدد مانند مواد شوینده افزایش دهید. با این حال زمانی به تمامی این مزیت‌ ها می توان دست یافت که کفسابی اصولی انجام شود. شرکت کفسابی با ما این خدمات را به بهترین نحو با تجهیزات روز دنیا انجام می دهد. با اطمینان خاطر می توانید از خدمات این مجموعه برای کف سابی قسمت های مختلف ساختمان خود استفاده کنید.