کفسابی و انواع آن

کفسابی

کفسابی اصطلاحی است که احتمالا این روزها زیاد به گوشتان می‌رسد. از این روش برای تمیز و صیقلی کردن انواع سطوح استفاده می‌شود. کفساب با توجه به نوع سطح از دستگاه‌ها و روش‌های مختلفی استفاده می‌کند تا سطح کف را از آلودگی‌ها و حتی عیوب احتمالی پاکسازی کند.

تعریف

می‌توان از نامش حدس زد که دقیقا چیست و چه کاربردی دارد. در این روش با استفاده از دستگاه‌های مخصوص یک لایه از کف (بسته به نوع آن) برداشته می‌شود تا سطح آن تمیزتر، براق‌تر و درخشنده‌تر شود. در واقع، همان تمیز کردن آلودگی‌های چسبیده و کثیفی‌ها از روی کف را به نوعی کفسابی می‌گویند. این دستگاه‌ها می‌توانند از 1 تا 4 میلی‌متر از روی سطح را برداشته و آن را صاف‌تر کنند. تمیز کردن کف انواع مختلفی دارد که به نوع کف بستگی دارند. جنس این کف‌ها می‌تواند از سرامیک، سنگ، مرمر، گرانیت، موزاییک و… باشند.

انواع کفسابی

کفسابی‌ها را می‌توان به لحاظ دستگاه‌های مورد استفاده و انواع سطوح به دسته‌ بندی‌های مختلفی تقسیم کرد که ما در ادامه به انواع آن با توجه به جنس سطوح پرداختیم:

کفسابی موزاییک

یکی از پرمصرف‌ترین مصالح ساختمانی، موزاییک‌ها هستند که تنوع شکلی و طرح زیادی هم دارند. اگر بخواهیم از موزاییک‌ها بیشتر توضیح دهیم باید بگوییم که موزاییک یک نوع سنگ مصنوعی است که از شن‌، سیمان و ماسه ساخته می‌شود. انواع مختلفی مانند موزاییک‌های شسته، گرانیتی، سیمانی و شیاردار وجود دارد که بسته به مکان مورد استفاده هر کدام از آن‌ها به کار گرفته می‌شوند. با توجه به اینکه از این نوع کف در حیاط خانه‌ها و پارکینگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، آلودگی بیشتری بر روی آن جمع شده و رنگ تیره‌تری پیدا می‌کند. با این کار این کثیفی‌ها پاک شده و سطح آن‌ها هموارتر و یک دست خواهد شد.

نحوه کفسابی موزائیک

در برخی اوقات سطح موزاییک‌ها با انواع مصالح دیگر مانند گچ و سیمان پوشیده می‌شود یا در اثر مواد اسیدی دچار ناهمواری خواهد شد. حتی تجمع آلودگی‌ها هم به مرور زمان علاوه بر ظاهر نازیبا، سطح آن نیز بالا و پایین می‌کند. این کار می‌تواند تمامی این مشکلات را حل کرده و سطح صیقل شده و زیبا را تحویل شما دهد.

 • قدم اول: برای از بین بردن پستی و بلندی معمولا از لقمه 46 استفاده می‌کنند.
 • قدم دوم: سپس برای پر کردن درزها، لقمه 60 را به کار می‌گیرند و در نهایت برای ایجاد براقی از لقمه ایتالیایی استفاده می‌کنند.

کفسابی سرامیک

یکی از متریال‌هایی که این روزها در همه ساختمان‌ها دیده می‌شود و در مقدار وسیع مورد استفاده قرار می‌گیرد، سرامیک‌ها هستند. سطح صاف، رنگ‌ها و طرح‌های متنوع باعث شده تا در آپارتمان‌ها، هتل‌ها، بیمارستان، ادارات و…. فضایی کاربردی و زیبا به وجود بیاورند. در مکان‌های پر رفت و آمد معمولا این سطوح در معرض آلودگی بیشتری (چسب، گچ، سیمان، رنگ و…) قرار می‌گیرند و از آنجایی که تمیزی آن‌ها تاثیر زیادی در جلوه آن مکان دارد،این کار می‌تواند این سطوح را همانند روز اول زیبا و براق جلوه دهد.

انواع کفسابی

نحوه کفسابی سرامیک

برای تمیز شدن سطح سرامیک‌ها از دستگاه‌های مختلفی استفاده می‌کنند که بسته به محیط و شرایط کاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه‌های شامل: سنگ ساب دستی، دستگاه تک فاز و سه فاز هستند. برای مثال، از دستگاه سنگ ساب دستی برای محیط‌های که برق ندارند و کوچک هستند (گوشه‌های دیوار و درزها)، استفاده می‌شود. برای پاکسازی این نوع از کف به روش زیر پیش می‌روند:

 • در صورتی که سطح سرامیک دارای ناهمواری باشد، از دستگاه‌ها و صفحه‌های مخصوص ساب زنی برای رفع آن استفاده می‌کنند. اگر هم عمق این ناهمواری‌ها بیشتر باشد به دفعات این روش به کار گرفته می‌شود.
 • اگر ناهمواری و درزی در سطح سرامیک‌ها وجود داشته باشد از پولیش برای پوشاندن آن استفاده می‌کنند. در این مرحله قبل از خشک شدن پسآب آن را جمع می‌کنند تا به سطح نچسبد.
 • در آخر نیز با کمک دستگاه کف ساب مخصوص سرامیک، روی سطح آن را براق و تمیز می‌کنند.

کفسابی سنگ

این کار نیز با توجه به نوع سنگ متفاوت خواهد بود. برای مثال، سنگ‌های گرانیت به دلیل استحکام و وزن بالایی که دارند و از طرفی طرح‌های طبیعی زیبا در پوشش کف به وفور استفاده می‌شوند. ساختمان‌ها، راه پله‌ها و پارکینگ از جمله مکان‌هایی هستند که این سنگ‌ها به کار می‌روند، بنابراین طبیعی است که در معرض آلودگی بیشتری قرار گیرند و نیاز به تمیز کردن کف داشته باشند. سنگ مرمر نیز به همین شکل است و رنگ روشن‌تری دارد که موجب می‌شود تا نظافت و تمیز کردن آن در اولویت قرار گیرد. نحوه کف سابی این نوع سنگ‌ها نیز همانند دیگر سطوح خواهد بود. در صورت وجود ناهمواری ابتدا با دستگاه‌های خاص، سطح را هموار می‌کنند و سپس به سراغ مرحله کفسابی می‌روند.

کفسابی پارکینگ

کف پارکینگ به دلیل رفت و آمد زیاد خودروها معمولا با تغییر رنگ و آلودگی زیادی همراه است. از این رو نیاز است که به صورت مداوم به تمیزی پارکینگ توجه کنید و در خصوص رسیدگی به آن یک برنامه منظم در نظر بگیرید. چراکه لاستیک‌های خودروها به صورت مداوم آلودگی و کثیفی را وارد پارکینگ می‌کنند و تمیز کردن دوره‌ای آن اهمیت زیادی پیدا می‌کند. این فرایند می‌تواند کار شما راحت کند و در صورتی که اصولی انجام شود، حتی رد لاستیک خودرو نیز بر روی آن باقی نمی‌ماند.

آینه ای کردن راه پله

راه پله یکی از مسیرهای پر تردد در ساختمان ها می باشد که زودتر از قسمت های دیگر ساختمان کثیف می گردد به همین جهت برای آینه ای کردن راه پله از کفسابی با دستگاه ساب دستی استفاده می کنند زیرا این دستگاه می تواند گوشه و کناره ها را هم به خوبی ساب بزند.

کفسابی لاشه سنگ

لاشه سنگ ها همان سنگ هایی هستند که در کارخانه ها و یا سنگ بری ها برش داده می شوند. این سنگ ها اغلب برای سنگ فرش و کفپوش ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل ناهمواری بسیاری که دارند از لقمه های الماس برای مراحل ابتدایی کفسابی آن ها استفاده می کنند. این لاشه سنگ ها به جهت ریز بودنشان عملیات سنگسابی سختی دارند. کفسابی لاشه سنگ با به کارگیری دستگاه اکسپندر که قدرت بالایی برای صاف کردن دارد هموار می گردند و سپس مرحله صیقل کاری آن ها آغاز می شود.

سنگسابی موزاییک پارکینگ

بعضی از ساختمان های قدیمی به دلیل دارا بودن بافت قدیمی از موزاییک ها برای پارکینگ ساختمان خود استفاده می کنند. در این شرایط اگر موزاییک به گونه ای باشد که بتوان از دستگاه سنگسابی موزاییک پارکینگ استفاده کرد آن را به کار می گیرند در غیر این صورت از فرچه سابی موزاییک پارکینگ استفاده می کنند. این نکته را هم در نظر داشته باشید که موزاییک به جهت ساختارش همانند سنگ صیقلی و براق نمی شود.

کفسابی کاشی استخر

استخر یکی از مکان های عمومی است که بیشتر افراد به دلایل گوناگون زمان خود را برای ساعاتی در آن صرف می کنند. استفاده مداوم از آب چاه، استخر را دچار رسوباتی می کند که باید برای حذف آن ها از کفسابی استفاده شود. جالب است بدانید این فرایند به ضد عفونی شدن استخر هم کمک می کند و همین امر باعث جلوگیری از به وجود آمدن هر گونه بیماری می شود. استخرهایی که در خانه های ویلایی هستند دوره های طولانی تری برای کفسابی دارند اما استخرهای عمومی بعد از گذشت مدت کوتاهی کفسابی را باید تکرار نمایند. دستگاهی که برای کفسابی کاشی استخر استفاده می شود دستگاه مخصوصی است که می تواند شیب استخر و دیواره های آن را به راحتی ساب بزند. پس از این فرایند شما از تماشای زلالی آب و انعکاس نور در آن لذت خواهید برد.

صیقلی کردن سنگ خانه

همان طور که در متن بالا اشاره کردیم به سابیدن انواع سنگ ها با دستگاه های مختلف کف سابی را کفسابی می نامند. در این عملیات یک لایه بسیار نازک از روی سنگ برداشته شده و این امر باعث می گردد تا اگر سنگ هم آسیب دیده است بهتر از روز اول خود را به نمایش بگذارد. با این فرایند سنگ صیقلی و شیشه ای می شود و هر نوع ماده، کثیفی، کدر بودن و آسیب را از روی سنگ از بین می برد. در بخش بعد مراحل کامل عملیات صیقلی کردن سنگ خانه را توضیح می دهیم.

مراحل کفسابی

کفسابی مراحل مختلفی دارد که وابسته به نوع سنگ تعداد مراحل کم و زیاد می شود اما مراحل کامل آن به شرح زیر است:

 • گام اول: ساب زدن سنگ با لقمه 30 یا 46 که به منظور برطرف نمودن ناهمواری های سنگ ها آن را به کار می گیرند. این لقمه ها بسیار زبر هستند.
 • گام دوم: از لقمه 60 یا 80 به جهت از بین بردن زبری های موجود در ساب زدن مرحله قبل و صاف نمودن بیشتر سطح استفاده می گردد.
 • گام سوم: از لقمه 120 برای هم سطح کردن رزین و بتونه با سنگ (برای برداشتن رزین و بتونه اضافی) استفاده می شود.
 • مرحله چهارم: در این مرحله از لقمه 200 به منظور آماده نمودن سنگ استفاده می شود که این فرایند به جهت پرداخت ساب صورت می گیرد.
 • مرحله پنجم: در این مرحله برای حذف نمودن کلیه خط های باقی مانده از مراحل قبل لقمه لاکی به کار گرفته می شود.
 • مرحله ششم : در این گام باید از لقمه 600 استفاده نمود. این شماره لقمه در مقایسه با لقمه های قبل نرم تر می باشد.
 • مرحله هفتم: در این گام به منظور ساب زدن، لقمه 800 استفاده می گردد. در اصل از مرحله 6 به بعد شماره لقمه ها نرم تر می شوند.
 • مرحله هشتم: به کارگیری لقمه ¾
 • مرحله نهم: این مرحله نانوساب نام دارد که سبب ممانعت از نفوذ مواد شیمیایی به درون درزها و سنگ ها می شود. این مرحله به صورت کاملاً اختیاری است و در صورت موافقت کارفرما اجرا می گردد. این مرحله به کفسابی لاکچری هم معروف است زیرا آن قدر سطح را براق می کند که هیچ عیب و ایرادی در آن مشاهده نمی شود و اغلب از این مرحله در ساختمان های لاکچری، مجتمع های پر رفت و آمد، هتل ها و بیمارستان ها استفاده می شود.

مواردی که اشاره کردیم مراحل کفسابی به صورت کلی هستند که کف ساب بر اساس تجربه و صلاح دید خود می تواند آن ها را کم و زیاد نماید.

دلایلی که سطوح به کفسابی نیاز دارند

برخی از افراد به این باور نرسیده‌اند که با یک هزینه و انجام این کار می‌توانند سطح محیط مورد نظرشان همانند روز اولش تازه و تمیز کنند. به همین منظور ما چند دلیل را ارائه کرده‌ایم تا شما را متقاعد کنیم با انجام این عملیات زیبایی را به کف محیط زندگی و کار خود بر می‌گردانید.

از بین بردن جرم‌ها و کثیفی‌های ثابت شده بر روی کف

اغلب اوقات در اثر تعمیرات رنگ، چسب، سیمان و ملات بر روی سطوح باقی می‌ماند. حتی در اثر بارندگی‌ها و آلودگی‌های دیگر به مرور زمان جرم‌های زیادی بر روی سطوح ایجاد می‌شوند که به راحتی و با روش‌های پاکسازی معمولی قابل پاک شدن نیستند. در این حالت کمک گرفتن از این کار می‌تواند بهترین گزینه برای ایجاد یک سطح تمیز باشد. این روش با بهره‌گیری از دستگاه‌های مختلف بهترین راه‌ حل برای از بین بردن تجمع جرم‌ها خواهد بود.

درست کردن حفره‌ها یا شکستگی بخشی از سطوح کف

در اثر مواد اسیدی یا افتادن اجسام سنگین، ممکن است سطوح با ترک خوردگی، آسیب یا شکستگی همراه شوند. ظاهر نامناسب و زشتی که در این مواقع ایجاد می‌شود روی کل نمای کف تاثیر می‌گذارد. این کار با استفاده از دستگاه‌های مخصوص می‌تواند سطوح را تا چند میلی متر صیقل دهد و سطح را صاف و حفره‌ها و ترک خوردگی‌ها را از بین ببرد.

یکدست نبودن سطح کف

یکی دیگر از دلایلی که کفسابی اهمیت پیدا می‌کند، یکسان نبودن سطوح مورد نظر شماست.  به جرات می‌توان گفت که از دلایل اصلی که اغلب افراد این کار را انتخاب می‌کنند، همین یکدست نبودن سطوح کف ساختمان است. راز نبودن سطح کف با توجه به محیط‌های مختلف، می‌تواند دردسر ساز شود. برای مثال می‌تواند مانع هدایت آب شود. در هر صورت کفسابی یکی از راهکارهای مناسب برای تراز و یک دست کردن سطح است.

مزایا و فواید

اگر برای انتخاب این روش دو دل هستید و هنوز نتوانسته‌اید برای انجام این کار تصمیم خود را قطعی کنید، با شناخت مزایا و فواید کف سابی مطمئنا تصمیم تان قطعی خواهد شد. با ما همراه باشید تا چند مورد از مزایا این روش موثر را برای شما عنوان کنیم:

 1. ناهموار بودن و پستی و بلندی سطوح بعضا با مشکلاتی همراه هستند که با استفاده از روش‌های مختلف کف سابی قابل رفع شدن هستند. این مورد در تراز کردن سطوح نیز قابل اجرا است.
 2. برخی از سطوح در اثر مواد اسیدی مانند سرکه، جوهر نمک و… تغییر رنگ داده و کدر می‌شود. این کار با برداشتن یک لایه میلی متری از روی سطح می‌تواند آن را براق‌تر و صاف‌تر کند.
 3. این کار با برداشتن یک لایه از روی سطح، تمیز کردن و نظافت را راحت‌تر خواهد کرد.
 4. در صورتی که کف ساختمان مورد نظر شما قدیمی و کهنه شده باشد، با استفاده از این روش یک سطح نو و تمیز خواهید داشت.
 5. با به کارگیری کف سابی برای تمیز کردن سطح، باعث ایجاد براقیت سنگ خواهید شد، حتی بیشتر از روز اولش.
 6. در صورت وجود ترک و خط و خش بر روی سنگ و سطوح، کاملا از بین رفته و درخشان خواهد شد.
 7. با استفاده از این کار، بند کشی بین سنگ‌ها از بین رفته و باعث تقویت و استحکام بین آن‌ها می‌شود. بنابراین دیگر شاهد لق زدن سطوح کف نخواهید بود.
 8. در صورت شکستی و پریدگی بخشی از سطوح می‌توانید از روش سابیدن کف آن را کاملا ترمیم کنید.

قیمت کفسابی

برای قیمت یک هزینه ثابت نمی‌توان عنوان کرد. چراکه بسته به فاکتورهای مختلف این هزینه متفاوت خواهد بود. در ادامه این عوامل را جداگانه مورد بررسی قرار می‌دهیم تا با اطلاعات بدست آمده بتوانید میزان هزینه مورد نظرتان را دریابید.

1.  نوع کف

همان طور که در قسمت‌های قبل توضیح دادیم با توجه به سطوح مختلف از روش‌های متفاوتی برای این کار استفاده می‌شود. قیمت معمولا بر اساس سختی و نرمی سنگ در نظر گرفته می‌شود. برای مثال سنگ‌هایی از جنس سرامیک، موزاییک، صلصالی به دلیل نرم بودن و صاف شدن سریع‌تر از قیمت کمتری برخوردار هستند. در حالی  که سطوحی مانند سنگ گرانیت به دلیل سختی سطح با دشواری بیشتری همراه هستند و طبیعتا قیمت بالاتری هم خواهند داشت.

2.  متراژ کف

تاثیر متراژ در هزینه این کار بدین شکل است که اگر هر چه میزان متراژ بیشتر باشد، کف سابی به صرفه تر بوده و هزینه هم معقول خواهد بود. دلیل آن هم هزینه کارگر، رفت و آمد، مواد شوینده و مواردی این چنین است که در این کار استفاده می‌کنند. اما اگر متراژ کمتر باشد (مثلا کمتر از 30 متر) قیمت به صورت کلی گفته می‌شود و متراژ در نظر گرفته نخواهد شد.

3.  سابقه کفسابی سطوح

در صورتی که در گذشته از کفسابی برای تمیز کردن و صیقل دادن سطوح استفاده کرده باشید، احتمالا بیشتر ایرادات آن از قبیل ناهمواری‌ها، حفره‌ها و… از بین رفته و رفع شده است. در این مواقع قیمت اعلام شده برای کفسابی مجدد، کمتر خواهد بود.

4.  وجود برق سه فاز

کف سابی با استفاده از دستگاه‌‌های سه فاز و تک فاز انجام می‌شود. در صورتی که از برق سه فاز استفاده شود، سرعت کار بیشتر و همچنین میزان کیفیت نیز بالاتر بوده و در مقایسه با برق تک فاز از هزینه کمتری برخوردار خواهد بود. در ساختمان‌های چند طبقه که آسانسور وجود دارد و از برق سه فاز برای حرکت آن استفاده می‌کنند، به راحتی می‌توان این کار را انجام داده و قیمت کمتری هم پرداخت کنید.

5.  میزان عیوب سطوح

با توجه به ایرادات و مشکلات سطح، هزینه تمیز کردن آن نیز متفاوت خواهد بود. در برخی موارد شکستگی، حفره، تجمع جرم‌ها، رنگ و… هر کدام نیازمند استفاده از دستگاه و مواد شوینده متفاوت هستند که باعث می‌شود تا با قیمت‌های مختلفی روبرو شوید.

6.  انتظارات کارفرما

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت این کار، انتظارات کارفرما است. در برخی موارد کارفرما در نظر دارد که سطح فقط تمیز شود و ایرادات کار ترمیم نشود که در این صورت هزینه کمتری در بر خواهد داشت. در مقابل بعضی از کار فرمایان انتظار دارند تا سطح به کلی ترمیم شده و همانند روز اولش شود که در این مواقع قیمت بیشتر خواهد شد.

کفسابی ارزان قیمت

کفسابی یکی از کارهای تخصصی است که باید توسط افراد مجرب صورت گیرد. اما در این مسیر افراد ناشی وجود دارند که تنها به فکر جیب خود هستند. آن ها با استفاده از دستگاه های بی کیفیت کار کفسابی را انجام می دهند و مبلغ کمی را درخواست می کنند شما در این زمان نباید پیشنهاد آن ها را قبول کنید زیرا ممکن است به کفپوش شما آسیب برسانند و کار را جوری که باید تحویل ندهند. اغلب افراد تصور می کنند شرکت ها هزینه بیشتری را برای کفسابی ساختمان می گیرند در صورتی که این باور کاملاً اشتباه است. شرکت های کفسابی دارای تعرفه خاصی هستند که بر حسب آن و عوامل دیگر مؤثر بر قیمت مبلغ نهایی را اعلام می کنند. مزیت همکاری با شرکت های کفسابی این است که شما به راحتی می توانید نمونه کارهای آن را از وب سایتشان مشاهده نمایید. آن ها با استفاده از دستگاه های درجه یک و استخدام افرادی مجرب و کار آزموده کفسابی بخش های مختلف ساختمان شما را به خوبی انجام می دهند. پس اگر به دنبال کفسابی ارزان قیمت اما باکیفیت و تضمین شده می گردید به شرکت های کفسابی مراجعه نمایید.

ویژگی‌های یک کفساب خوب

برای یک کف سابی اساسی و اصولی باید یک کفساب و اپراتور یک سری مراحل را به درستی پیش ببرند. این مراحل شامل:

 1. قبل از شروع کار بایستی محیط را به صورت کلی مورد بررسی قرار دهند و مکان مناسب برای شروع کار را انتخاب کنند. این کار باعث می‌شود تا هیچ قسمتی جا نماند و این کار کامل انجام شود.
 2. زمانبندی مناسب را بدانند تا در کمترین زمان و سریعترین حالت ممکن کار خود را به اتمام برسانند.
 3. کف ساب باید بداند که برای هر کف از چه دستگاه و لقمه سنگی استفاده کند تا بهترین نتیجه حاصل شود.
 4. یکی دیگر از مواردی که کفساب‌ها باید در مورد آن آگاهی داشته باشند، آشنایی با امور فنی و برق صنعتی است. چرا که در استفاده از دستگاه‌ها باید از برق تک فاز یا سه فاز به کار گرفته شود.
 5. از دیگر خصوصیات یک کفساب پر کردن درزها و شکاف بین سنگ‌ها است. اینکه کار خود را به نحو احسن انجام دهد تا هیچ حفره‌ای باقی نماند.

کفسابی در تهران

اگر به دنبال بهترین کفسابی در تهران هستید، قبل از هر چیز باید به یک سری ویژگی‌ها توجه کنید. برای مثال باید بدانید که یک کفساب خوب چه خصوصیاتی دارد، از چه روش‌هایی برای کف سابی استفاده می‌کنند و در ارائه قیمت و کار رفتار منصفانه‌ای دارند یا خیر. ما درباره این موارد توضیح مختصری می‌دهیم تا در انتخاب خود با دقت بیشتری عمل کنید.

مهارت و حرفه‌ای بودن کفساب

مهمترین عامل در سابیدن کف دقت، مهارت و تمرکز بالای کفساب است. فردی که به عنوان کفساب برای انجام خدمات به ساختمان مورد نظر شما مراجعه می‌کند باید از دقت بالایی برخوردار باشد و تمام سطوح اعم از درزها، پستی و بلندی‌ها و خلاصه تمام ناهمواری‌ها را تراز کرده و خدمات کفسابی با نهایت وسواس انجام دهد. در آخر کار نیز با یک بررسی کند تا چیزی از قلم نیفتاده باشد.

روش‌ها و دستگاه‌ها

یکی از مهمترین عواملی که در هنگام انتخاب یک کفساب حرفه‌ای باید به آن دقت کنید، دستگاه‌هایی هستند که آن‌ها مورد استفاده قرار می‌دهند. مسلما دستگاه‌های جدید و به روز می‌توانند عملکرد بهتری داشته باشند. این دستگاه‌ها مواد را به خوبی روی کف ساختمان پخش کرده و عملیات آن را با کیفیت تمام انجام می‌دهند تا در نهایت یک کف شفاف و تمیز تحویل شما دهند.

ارائه یک هزینه مناسب و معقول

خدمات با هزینه‌های زیادی (کارگر، مواد، رفت و آمد، خرابی دستگاه‌ها و…) همراه است. با این حال ارائه یک هزینه مناسب و معقول از دیگر عواملی است که باید در هنگام انتخاب این نوع خدمات در نظر بگیرید. کفسابی در سعادت آباد، از جمله خدماتی است که شرکت کفسابی با ما با جدیدترین دستگاه‌ها و قیمتی منصفانه، سطحی صاف، تمیز و درخشنده را به شما ارائه می‌دهد.

سوالات متداول

کفسابی چیست؟

سطوح کف معمولا با تجمع آلودگی‌ها، ناهمواری‌ها و پست و بلندی‌ همراه هستند که برای از بین بردن و درست کردن آن از روش کفسابی استفاده می‌کنند.

انواع کفسابی چگونه است؟

براساس نوع کف (سنگ، سرامیک، چوب و…) و همچنین انواع دستگاه‌ها می‌توان به دسته بندی متفاوتی تقسیم کرد.

قیمت کفسابی چقدر است؟

این قیمت بر اساس عواملی چون: جنس کف، متراژ، مواد و متریال به کار رفته، میزان عیوب سطح، نوع برق سه فاز یا تک فاز و… تعیین خواهد شد.

مزایای این کار در چیست؟

با استفاده از این کار شما می‌توانید تمامی ایرادات و کثیفی‌های سطح مورد نظرتان را از بین ببرید و کف محیط را دوباره همانند روز اولش کنید.

نحوه انتخاب یک کف ساب خوب چگونه است؟

یک کف ساب خوب بایستی کار خود را به بهترین شکل و در کمترین زمان انجام دهد. بنابراین در هنگام انتخاب یک کف ساب در مورد نحوه کار از آن‌ها بیشتر جویا شوید.