کفسابی موزاییک

کفسابی موزاییک

کفسابی موزاییک یکی از بهترین روش های درخشندگی و نمایش دادن رنگ ‌های اصلی موزاییک است. امروزه اکثر افراد جامعه برای کف پوش خانه‌ های خود موزاییک را به جای سنگ انتخاب می‌ کنند زیرا موزاییک نسبت به سنگ مقرون به صرفه ‌تر است. شاید در ذهن خود بگویید موزاییک که جلوه و زیبایی سنگ را ندارد اما این جلوه و زیبایی از طریق کفسابی موزاییک قابل انجام خواهد بود. موزاییک ‌ها ترکیبی از سنگ ریزه، ماسه، آب، سیمان و غیره هستند که در کارخانه این مواد با هم ترکیب شده، در قالب مخصوص خودشان ریخته شده و با ایجاد فشار و لرزش موزاییک ‌ها تولید می ‌شوند. روی موزاییک دارای حفره‌ هایی است که موجب رشد آلودگی‌ ها و کثیفی‌ ها می ‌شود و با گذشت زمان به موزاییک آسیب ‌های جدی می ‌رساند. هنگامی که آلودگی ها با مواد شستشوی پاک ‌کننده از بین نمی‌ روند کفسابی موزاییک به عنوان بهترین راه حل به کار گرفته می شود.

شما بین درز‌های موزاییک، فاصله ‌هایی را مشاهده می‌ کنید که به آسانی قادر به آسیب زدن آن ها و متلاشی کردنشان می شوند اما دیگر نیازی نیست که نگران باشید کفسابی موزاییک همه این مشکلات را حل می کند. موزاییک ها مدل ‌های زیادی دارند از جمله موزاییک پرسی یا فشره، موزاییک شیاردار، موزاییک صاف و موزاییک ویبره ‌ای. هر یک از این موزاییک ها ساختار جداگانه ‌ای برای تولید دارند همچنین روش ‌های شستشوی آن ها با هم متفاوت است. موزاییک های صاف، مناسب برای داخل ساختمان هستند که به راحتی با دستگاه کفسابی تمیز می شوند اما موزاییک شیاردار که اغلب در بیرون از ساختمان به کار برده می شود به جهت شیار‌هایی که دارد قابلیت سابیدن ندارد و فقط از دستگاه واترجت برای شستشوی آن استفاده می شود. اگر نگران کیفیت کفسابی موزاییک خود هستید، بهتر است این کار را به افراد حرفه ای بسپارید. البته مهم است شما ارائه دهنده خدمات مناسبی را انتخاب کنید که بتواند پاسخگوی نیاز شما باشد همچنین دارای سیستم ‌های ارزشی و اخلاق کاری خوب باشد حتی اگر هزینه آن کمی بیشتر باشد، ارزش این را دارد که با یک شرکت یا ارائه دهنده خدماتی کار کنید که شما را ناامید نمی کند.

شرکت های حرفه‌ ای ‌ها مواد و ماشین آلات مناسب برای صیقل دادن کف موزاییک دارند. استفاده از گزینه‌ های ارزان قیمت برای صیقل دادن کف های موزاییکی خود به منظور صرفه جویی در هزینه، حتی می تواند باعث آسیب به جای پرداخت باکیفیتی شود که دنبال آن هستید. شرکت های حرفه ای کفسابی سال ‌ها تجربه را با خود به ارمغان می‌ آورند که به شما نتیجه ‌ای را بدهند که انتظار آن را دارید. شخصی که با کفسابی آشنا نیست در نهایت به موزاییک کف ساختمان شما آسیب می ‌رساند. یکی از شرکت های حرفه ای در این زمینه شرکت کفسابی با ما می باشد که توانسته است با تجربه ۲۵ ساله خود بهترین خدمات را در اختیار مشتریانش قرار دهد. کفسابی در واقع همان سنگ سابی است این کار با دستگاه های مختلفی مانند دستگاه سنگ سابی سه فاز، دستگاه سنگ سابی تک فاز و دستگاه سنگ سابی دستی انجام می شود.

هر یک از این دستگاه های سنگ سابی ویژگی ‌های مخصوص به خودشان را دارند و فقط در حیطه خودشان کارایی مناسبی خواهند داشت. دستگاه سنگ سابی ۳ فاز مخصوص فضا‌های بزرگی است که دارای برق ۳ فاز هستند این دستگاه کارایی و سرعت بسیار بالایی دارد و در کمترین زمان بهترین کیفیت را به جای می ‌گذارد. دستگاه سنگ سابی تک فاز برای مکان های کوچک تر که دارای برق تک فاز هستند به کار برده می شود و دستگاه دستی ساب سنگ برای فضا‌هایی که محدود است و حمل و نقل دستگاه های ۳ فاز و تک فاز برای ساب سنگ این مناطق مشکل است به کار گرفته می شود مانند ساب میز کانتر گوشه و کنار ساختمان و جا‌هایی که دسترسی با دستگاه های ۳ فاز و تک فاز سخت است از دستگاه سنگ سابی دستی استفاده می شود. ساب میز کانتر به جهت آن که در آشپزخانه در معرض آسیب های مواد اسیدی مانند سرکه، آبلیمو و غیره قرار دارد از ساب دستی سنگ استفاده می شود که قیمت کفسابی آن براساس نوع سنگ و مقدار آسیب آن متفاوت است و مانند دیگر کفسابی‌ ها که قیمت طبق مترمربع محاسبه می شود نیست. کف سابی موزاییک معمولاً با دستگاه های کفسابی ۳ فاز و تک فاز انجام می شود.

این کفسابی مزایای بسیاری دارد یکی از این فواید عمر طولانی سنگ است زمانی که شما کفسابی را انجام می‌ دهید موجب از بین بردن مواردی می‌ شوید که به سنگ آسیب می ‌زنند در نتیجه عمر سنگ طولانی‌ تر می شود. از دیگر مزایای کفسابی حذف کردن کلیه پستی بلندی ‌ها و یکدست شدن سطح مورد نظر می باشد. کفسابی درز‌های بین سطوح را پر می کند و باعث می شود تا همسطح شوند. از مزایای دیگر کفسابی، جلا دادن سنگ مورد نظر است زیرا بین ۱ تا ۵ میلی‌ متر از سطح رویی سنگ برداشته می شود و سنگ زیرین زیبایی خودش را به نمایش می ‌گذارد از این رو سطح مورد نظر درخشندگی و زیبایی خاصی را از خود نشان می دهد. مزیت بعدی سنگ ‌هایی که کفسابی برای آن ها اجرا می شود نسبت به سنگ‌ های کفسابی نشده کمتر در معرض آسیب و آلودگی قرار می گیرند. مقرون به صرفه بودن از مزیت ‌های دیگر سنگ سابی است زیرا اگر سطحی از سنگ شکسته یا آسیب دیده باشد به جای تعویض آن سنگ، می‌ توانید با یک کفسابی باکیفیت آن را شبیه روز اول درست نمایید.

کفسابی باکیفیت توسط کفساب حرفه ای می تواند قابل اجرا باشد کفساب ‌های ماهر دارای چند ویژگی هستند که در اینجا به آن می‌ پردازیم: کفساب ماهر دارای نمونه کار است و این نشان دهنده فعالیت درخشان او می باشد. کفساب حرفه ای می تواند نوع سنگ را سریعاً تشخیص دهد و طبق نوع سنگ، دستگاه سنگ سابی آن را هم مشخص نماید. در زمان اتمام کار این افراد ماهر هیچ گونه کثیفی در محل سنگ سابی وجود نخواهد داشت و تمام درز‌های بین سنگ ها کاملاً پر شده و شما سطحی صاف و یکنواخت را خواهید داشت همچنین تمامی لکه ها، آسیب ها و گرفتگی رنگ سنگ ها کاملاً از بین خواهند رفت. این افراد حتی زمان تعویض سنگ دستگاه در حین سنگ سابی را متوجه خواهند شد اما اگر بخواهید با افراد کم تجربه کار کفسابی را انجام دهید آن ها به دلیل تجربه کافی که ندارند شاید نتوانند به درستی از دستگاه استفاده نمایند و همین موضوع باعث می شود تا جلایی که سنگ در آخر هر کفسابی به وجود می ‌آید را نداشته باشد و یا گوشه و کنار کار‌های شما بدون ساب خوردن باقی بماند و در نهایت یک کار بی ‌کیفیت را در اختیار شما بگذارد پس در انتخاب خود دقت بالایی به خرج دهید تا مجبور به تعویض سنگ و هزینه دوباره آن نشوید.

انواع روش های کفسابی موزاییک

کفسابی موزاییک روش ‌های مختلفی دارد یکی از آن ها کفسابی موزاییک به جهت اجرای لمینت و پارکت است. اگر با اجرای لمینت و پارکت آشنا باشید باید بدانید که برای نصب آن ها باید زیرسازی بسیار یکنواختی موجود باشد. امروزه برای زیرسازی پارکت و لمینت از موزاییک استفاده می کنند اما استفاده از موزاییک به تنهایی صافی و یکنواختی را برای زیرسازی به وجود نمی‌ آورد. این یک دستی با استفاده از پیشرفته‌ ترین دستگاه های کفسابی انجام می شود تا تمام ناهمواری‌ ها و پستی بلندی ‌های موزاییک را از بین ببرد. نوع دیگر کفسابی، کفسابی موزاییک پارکینگ است کفپوش ‌های موزاییکی به دلیل طرح‌ های دوست داشتنی متشکل از قطعات رنگارنگ شیشه و سنگ که روی زمینه ملات تعبیه شده ‌اند، منحصر به فرد به نظر می‌ رسند.پارکینگ یک قسمت در خانه شما است که کفپوش موزاییک می تواند ابعاد و ظرافت خاصی را از خودش ارائه دهد. جدای از این، ظاهری سنتی و در عین حال مدرن به فضای شما می دهد اما برای حفظ زیبایی این کفپوش، نظافت منظم ضروری است.

کف های موزاییک به جهت تردد ماشین ‌ها به سرعت کثیف شده و حتی دچار آسیب هم می شوند. بنابراین، شما باید کفپوش خود را تمیز نگه دارید و از خراب شدن آن محافظت کنید علاوه بر این در صورت مراقبت مناسب، می توانید کفپوش خود را از هر گونه لکه و کثیفی دور نگه دارید. با این حال به دلیل استفاده منظم، کف های موزاییک ناهموار می شوند و با گذشت زمان، لایه ‌هایی از لکه های تیره خاک تمایل به پوشاندن کف‌ ها دارند. شستشوی کف های موزاییکی می تواند راه حل ارزان قیمتی باشد اما در حالی که این کار آلودگی را از بین می ‌برد، کف ‌ها همچنان ناهموار به نظر می‌ رسند به همین دلیل کثیفی دوباره در مدت کوتاهی جمع می شود و تنها راه حل این است که از کفسابی موزاییک استفاده کنید تا درخشندگی کف های خود را به دست آورید. کف های موزاییکی که به خوبی جلا داده شده اند نور را منعکس می کنند و زیبایی و ظرافت کلی خانه شما را افزایش می‌ دهند.

نوع دیگری از کفسابی، کفسابی ایتالیایی می باشد این کفسابی یکی از روش ‌های کفسابی موزاییک برای درخشان کردن موزاییک ها می باشد. در این روش ساب ‌ها و لقمه ‌های مختلف به زیر دستگاه کفسابی قرار می گیرند و کار ساب زدن را انجام می ‌دهند کفسابی ایتالیایی به جهت رسیدن به بیشترین میزان درخشندگی سطوح به کار برده می شود. از این روش می توانید برای مکان هایی که در دید هستند و افراد در زمان ورود با آن مواجه می شوند استفاده کنید. کفسابی موزاییک حیاط هم نوع دیگری از کفسابی است حیاط مکانی است که مداوم در معرض نور، باران، باد و خاک قرار می ‌گیرد همچنین محلی است که تردد در آن زیاد است به همین جهت موجب ایجاد لکه های روغنی، کدر شدن و یا آسیب دیدن موزاییک کف می شود همین امر باعث می شود تا به کفسابی نیاز پیدا کنید زیرا با استفاده از کفسابی همه این مشکلات حل می شود. برخی افراد فکر می کنند که فقط یک شستشوی ساده می تواند این مسائل را حل کند اما غیر ممکن است بعد از شستشوی معمولی تمامی لکه ‌های روغنی، درز‌ها، آسیب ها همه و همه سر جای خودشان هستند. کفسابی توسط کفسابان حرفه ای صورت می ‌گیرد این افراد به جهت آشنایی با انواع سنگ و دستگاه های کفسابی کار خود را به بهترین شکل ممکن شروع می کنند و در نهایت کار بی ‌نظیری را به شما تحویل می دهند.

قیمت کفسابی موزاییک

قیمت کفسابی موزاییک برای هر ساختمانی یکسان نیست ممکن است یک ساختمان با متراژ بیشتر قیمت کمتری نسبت به یک ساختمان با متراژ کمتر داشته باشد در اینجا به عواملی که می ‌توانند بر روی قیمت کفسابی تأثیر بگدازند اشاره می‌ کنیم:

نوع سنگ: یکی از مهم ترین عامل ‌های مؤثر بر قیمت، نوع سنگ است. سنگ ها انواع مختلفی دارند برخی سنگ ها به دلیل سختی که دارند کار بیشتری هم نسبت به دیگر سنگ ها دارند به همین جهت قیمت کفسابی آن ها بیشتر است اما در مقابل قیمت کفسابی موزاییک نسبت به دیگر سنگ ها مناسب ‌تر است.

متراژ محیط: یکی دیگر از عوامل تأثیر‌گذار بر قیمت کفسابی موزاییک، متراژ محیط کفسابی است. اگر می ‌خواهید کفسابی موزاییک شما مقرون به صرفه‌ تر باشد متراژ بیشتری را برای کفسابی در نظر بگیرید زیرا اکثر شرکت های کفسابی برای متراژ‌های بیشتر، قیمت کمتری را در نظر می گیرند و برای محیط های کوچک تر به دلیل هزینه ‌های بالای حمل و نقل وسایل کفسابی قیمت بالاتر خواهد بود زیرا برای شرکت ‌ها قیمت کمتر صرفه اقتصادی ندارد به همین جهت است که می ‌گوییم متراژ کفسابی خود را بیشتر در نظر بگیرید.

مقدار آسیب های موزاییک های کف: عامل بعدی در تعیین قیمت، مقدار آسیب های وارده به موزاییک است. اگر کف شما دارای پستی بلندی زیادی باشد قطعاً کار کفسابی هم طولانی ‌تر خواهد بود و قیمت بیشتری هم خواهد داشت اما اگر قبلاً از کفسابی استفاده کرده باشید قیمت آن در دوره ‌های بعدی مناسب ‌تر خواهد بود.

نوع کفسابی: عامل دیگر مؤثر در محاسبه قیمت، نوع کفسابی است برخی از افراد درخواست کفسابی معمولی را دارند و برخی دیگر درخواست کفسابی ایتالیایی که هر کدام قیمت ‌های مختلفی دارند و البته ناگفته نماند که قیمت کفسابی ایتالیایی به جهت درخشندگی بیشتر و آینه‌ ای شدن سنگ بالاتر خواهد بود.اگر به دنبال بهترین کیفیت و بهترین قیمت برای کفسابی خود هستید این کار را به شرکت کفسابی با ما بسپارید تا از کیفیت کار خود لذت ببرید. برخی از شرکت های متفرقه وجود دارند که با دستگاه های بی ‌کیفیت کار کفسابی موزاییک را انجام می ‌دهند و درخواست مبلغ پایین تری دارند اما اگر فریب این افراد را بخورید دوباره مجبور خواهید شد بعد از مدتی پول بیشتری برای کفسابی پرداخت نمایید زیرا افراد کم تجربه با استفاده غیراستاندار تجهیزاتشان به موزاییک کف شما آسیب جدی رسانده‌ اند.

قیمت دستگاه کفسابی موزاییک

دستگاه کفسابی بسته به نوع، برند، سایز و ولتاژ مصرفی برقی آن قیمت متفاوتی دارد فروش دستگاه کفسابی در انواع مختلف توسط شرکت کفسابی با ما انجام می شود اگر می ‌خواهید دستگاهی با کیفیت و تضمین شده را خریداری نمایید با مراجعه به سایت این شرکت و از طریق راه‌ های ارتباطی، قیمت دستگاه کفسابی را از کارشناسان محترم استعلام نموده و محصول را خریداری نمایید. هرگز این دستگاه‌ ها را از واسطه ‌ها خریداری نکنید زیرا نه خیالتان را از کیفیت دستگاه کفسابی راحت می کنند و نه از لحاظ ضمانت آن.

کفسابی موزاییک در چه زمانی باید انجام شود؟

هنگامی که موزاییک ها در معرض باد، خاک، تردد زیاد قرار می گیرند به مرور زمان دچار آسیب دیدگی و گرفتگی رنگ می شوند، ساختمان های نوسازی که تازه موزاییک کاریشان تمام شده است و همچنین در زمان نصب پارکت و لمینت به روی موزاییک باید از کفسابی موزاییک استفاده شود.

کفسابی موزاییک باید توسط چه کسی انجام شود؟

 اجرای کفسابی موزاییک باید از طریق افراد یا شرکت های ماهر و با تجربه ‌ای که سال ‌ها سابقه ‌ای درخشان در زمینه کفسابی دارند و دارای نمونه کار هستند انجام شود یکی از این شرکت های حرفه ای، شرکت کفسابی با ما است که شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت این شرکت مراجعه نمایید.

سنگ سابی با چه دستگاه هایی صورت می ‌گیرد؟

برای سنگ سابی فضا‌های بزرگ از دستگاه ۳ فاز در صورت وجود برق ۳ فاز و برای فضا‌های کوچک از دستگاه های تک فاز که با برق تک فاز کار می کنند و برای گوشه و کناره‌ های کار در محیط‌ هایی که دستگاه تک فاز و سه فاز قادر به انجام سابیدن سنگ نیستند از ساب دستی سنگ استفاده می شود.

قیمت کفسابی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت کفسابی به عوامل متعددی از جمله متراژ کفسابی، نوع دستگاه کفسابی، میزان آسیب وارده به موزاییک ها، سابقه کفسابی و غیره بستگی دارد.

مزایای سنگ سابی چیست؟

سنگ سابی دارای مزیت ‌های زیادی از جمله: برطرف کردن پستی بلندی ‌های سنگ، از بین بردن آلودگی ها و جرم ‌ها، صیقلی شدن سنگ مورد نظر، مقرون به صرفه بودن در برابر تعویض سنگ و غیره می باشد.