مراحل کفسابی حرفه ای شامل چه قسمت هایی است؟

مراحل کفسابی حرفه ای

کفسابی سنگ کف، اصطلاحی است که احتمال دارد یک یا چندین بار آن را شنیده باشید در این نگارش سعی داریم شما را با مراحل کفسابی سنگ و دلیل انجام آن آشنا کنیم. کفسابی سنگ کف یکی از اموری است که با اجرای آن، جلا و درخشش سنگ کف ساختمان بیشتر به چشم می آید و جذابیت و زیبایی فضا را می ‌افزاید. حال قرار است به بررسی دقیق این موضوع بپردازیم.

کفسابی سنگ

به فرایندی که دستگاه کف سابی یک لایه از سطح سنگ را ساب می زند و آن را به سطحی یکدست و براق تبدیل می کند کفسابی یا سنگ سابی می‌گویند. همیشه بعد از نصب و اجرای سنگ، نوع چیدمان و… ممکن است در زمان اجرای امور باقیمانده از نازک کاری، مصالح و موادی روی سنگ کف ریخته شود و یا تراز شدن سنگ‌ ها به مشکل برخورد کند. هدف از ساب‌ زدن جداسازی سطح سنگ از هر نوع مواد ساختمانی و همچنین جلوه دادن بیشتر به سنگ کف می باشد. از سوی دیگر ساب زدن می‌تواند به منظور ترمیم عیب های سنگ از قبیل: خط و خش و مواد اسیدی باشد. کفسابی سنگ در دو شرایط قابل انجام است: یکی پس از مرحله نازک‌ کاری در ساختمان‌ های تازه ساز و کلید نخورده که در این صورت کفسابی آخرین مرحله پیش از کاغذ دیواری و نقاشی محسوب می شود و دیگری بعد از چند سال تردد در ساختمان به منظور حذف کردن حالت کدر بودن سنگ می باشد.

شاید برای شما این سؤال پیش بیاید که آیا ساب سنگ امری ضروری است یا خیر؟ در جواب این سؤال باید بگوییم خیر. ولی اگر نگاهی به فواید کفسابی سنگ بیندازید قطعاً متوجه خواهید شد که اجرای این کار بسیار بهتر از انجام ندادن آن می باشد. به طور مثال در فضاهایی مانند لابی های محتمع های بزرگ، نمایشگاه های اتومبیل و تالارها که درخشش سنگ کف از اهمیت بالایی برخوردار است، می‌توان از کفسابی به عنوان امری مهم و ضروری نام برد. کف سابی سنگ تأثیر بسیار چشمگیری بر زیبا نشان دادن فضا دارد. انواع مدل های کفسابی سنگ را می‌توان از دو لحاظ دسته بندی کرد. ساب زنی خشک و خیس، ساب زنی دستی و ماشینی که در ادامه به جزئیات آن ‌ها خواهیم پرداخت.

 ساب زنی خیس

در این روش دستگاه کفساب در حین ساب زدن سطح را به واسطه آب خیس کرده و عملیات کفسابی را انجام می‌دهد. ساب زنی خیس نکاتی دارد که در متن ذیل به شرح آن ها می پردازیم:

 به جهت استفاده موازی از آب و برق، احتمال برق‌گرفتگی در ساب زنی خیس وجود دارد. به همین منظور کلیه افرادی که در زمان ساب‌ زنی سنگ در آن فضا حضور دارند باید حتماً از چکمه پلاستیکی استفاده نمایند. آب ساب زدن خیس به هیچ عنوان نباید درون آبراه برود زیرا شامل خرده سنگ هایی است که احتمال دارد سبب مسدود نمودن آن شود. پس برای دور انداختن آن باید با استفاده از سطل آن ها را جمع آوری کرده و در خارج از ساختمان در محیطی آزاد، آنها را تخلیه نمود. در ساب زدن خیس برخورد آب به دیوارها، باعث طبله کردن گچ ها شده و در نهایت موجب آسیب به دیوار می شود. برای حل نمودن این مسئله بهتر است قبل از استارت کار کفسابی لایه رویی گچ را با روغن بپوشانید.

 ساب زنی خشک

عملیات ساب زنی خشک نیز شبیه روش خیس می باشد، با این تفاوت که از آب در ساب خشک استفاده نمی ‌شود. در این شیوه پودر سنگ‌ ناشی از ساب زنی خشک به وسیله سیستم مکش دستگاه کفسابی جمع می گردد. امروزه برای کفسابی سنگ اغلب از روش ساب خیس استفاده می شود و در کل این روش متداول تر است.

 ساب زنی ماشینی و دستی

ساب سنگ به طور کلی با استفاده از دستگاه صورت می گیرد. اما با در نظر گرفتن نوع سنگ، دستگاه به صورت ماشینی و یا دستی انتخاب می گردد. ساب دستی کیفیت کمتری را شامل می شود و پیشنهاد می گردد فقط در صورتی انجام گیرد که محدودیتی برای ساب زنی ماشینی وجود دارد. به طور مثال گوشه‌ های دیوار را نمی‌ توان با دستگاه های ماشینی به خوبی ساب زد. در این بخش ها از ساب دستی سنگ استفاده می‌شود. البته همان طور که اشاره کردیم به منظور پایین بودن کیفیت با ساب دستی پیشنهاد می گردد در گوشه ‌های کار به جای سنگ مشکی از رنگ ‌های روشن استفاده گردد تا این تفاوت کیفیت خیلی قابل مشاهده نباشد.

شرکت کفسابی با ما با داشتن کادری مجرب و کار آزموده مفتخر است تا با ارائه هر گونه خدمات کفسابی از قبیل کفسابی پارکینگ، کفسابی کاشی استخر، کفسابی راه پله و… بهترین سطح از کار را به شما عزیزان ارائه دهد. برای سفارش کار در این زمینه می توانید با شماره های ذکر شده در وب سایت این شرکت با کارشناسان مربوطه تماس حاصل نمایید.

مراحل کفسابی سنگ

قبل از فرایند ساب زنی باید کلیه ابزارهایی که در کف ساختمان هستند جمع آوری شوند و بعد باید سطح سنگ را از هر موادی از قبیل ماسه و خاک تمیز کنیم. اگر دستگاه سنگ سابی سه فاز باشد باید در محیط، منبعی از برق سه فاز را داشته باشیم تا بتوانیم نیروی برق را تأمین نماییم. فراموش نکنید ساختمان‌ هایی که دارای آسانسور هستند منبع برقشان سه فاز می باشد.

در مرحله اول کفسابی از لقمه 30 یا 46 که زبر هستند به منظور از بین بردن ناهمواری ‌ها استفاده می کنند. در مرحله دوم، با استفاده از لقمه 60 یا 80 خشنی ایجاد شده ناشی از ساب زنی مرحله یک را رفع می کنند و این مورد سبب یکنواخت ‌تر شدن سطح کف ساختمان می ‌شود. در گام های بعدی به ترتیب لقمه‌های 120، 200، لقمه لاکی، 600 و 800 به کار گرفته می شود و آخرین کار استفاده از لقمه لیتالیایی برای کفسابی و براق نمودن سنگ کف می باشد. در اصل در ساب زدن با پشت سر گذاشتن مراحل، از لقمه سخت‌ به نرم‌ استفاده می شود. همچنین در اموری با ظرافت و دقتی بالا از ساب نرم ‌تر به عبارتی شماره ریزتر و بالاتر استفاده می ‌شود.

ما در این قسمت مراحل کفسابی را عنوان کردیم، اما با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلفی از قبیل: هزینه کفسابی، شرایط محیط و اهمیت ساب زدن سنگ کف می‌توان تعداد گام ها را کم یا زیاد نمود. شرکت کفسابی با ما جدای از فعالیت در زمینه کفسابی، لقمه های آن را هم به فروش می رساند شما می توانید با خرید لقمه کفسابی از این شرکت خاطری آسوده از کیفیت و اصل بودن آن داشته باشید.

مزایای کفسابی سنگ

تا اینجای متن شناختی نسبی را از ساب سنگ پیدا کردید در این بخش تصمیم داریم به طور خاص ویژگی های سنگسابی را ذکر نماییم:

  • افزایش طول عمر
  • جلا و درخشش سنگ
  • از بین بردن هر گونه خط و خش از روی سطح
  • عدم نیاز به تعویض سنگ کف
  • برطرف کردن تیرگی رنگ سنگ
  • اصلاح تراز نبودن سنگ
  • اصلاح نواقص بندکشی
  • رفع ترک و شکستگی ‌های جزئی سنگ
  • حذف نمودن پستی و بلندی سنگ

معایب ساب زنی سنگ

در کنار مزیت های سنگسابی عواملی هم وجود دارد که ممکن است از آن ‌ها به عنوان معایب کفسابی ذکر شود. هر چند این فاکتورها را می توان با تعیین کردن یک کف ساب حرفه ای و ماهر از بین برد. در ادامه چند مورد از این معایب را بیان می‌کنیم:

همان گونه که در قسمت های قبل اشاره کردیم ساب سنگ به دو شیوه قابل اجرا می باشد. در روش خیس با در نظر گرفتن مواردی ساب سنگ به وسیله دستگاه سنگسابی هم زمان با خیس شدن سطح کف سنگ توسط آب صورت می گیرد، احتمال دارد است درخشش و شفافیت سنگ‌ در آغاز به دلیل مرطوب بودن آن بیشتر از حالت معمولی به نظر برسد و در اصل پس از خشک شدن، سنگ شفافیت قابل تأییدی را نداشته باشد. همچنین این شیوه ممکن است برای برخی از انواع سنگ ‌ها مثل گرانیت که حاوی آهن است، مضر باشد و به آن ‌ها آسیب وارد نماید. همان گونه که در روش خیس شرح دادیم، اگر آبی که از سابیدن سنگ به وجود می آید و شامل مصالحی از قبیل پودر سنگ هم هست وارد آبراه شود موجب گرفتگی آن خواهد شد.

دستگاه سنگ ساب

دستگاه ساب زنی سنگ به دو نوع ماشینی و دستی تقسیم می گردد. در متن زیر چند مدل از دستگاه ماشینی را ذکر کرده ایم. این دستگاه که مدل رایج دستگاه‌ های کفسابی است برای محیط های بزرگ تعبیه شده است. این دستگاه‌ ها قابلیت برق تک فاز یا سه فاز را دارند که در ادامه متن به بررسی بیشتر آن ها می پردازیم:

ظاهر دستگاه ساب سنگ کوچک شبیه دستگاه فرز می باشد و در محل هایی از قبیل راه پله ها و کنج دیوارها که محدودیت به کارگیری از دستگاه ساب زنی بزرگ وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه سایز و حجم بسیار کمی را شامل مبی شود.

دستگاه ساب سنگ از لحاظ ولتاژ مصرفی به دو نوع طبقه بندی می ‌شود.

دستگاه کفسابی 3 فاز : سرعت اجرای کار آن بیشتر است و از خروجی با کیفیتی برخوردار می باشد. این دستگاه از لحاظ سنگینی دارای وزن بیشتری است و نیاز به برق سه فاز دارد.

دستگاه کفسابی تک فاز : این دستگاه به نسبت دستگاه 3 فاز وزن کمتری را دارد. دستگاه تک فاز دارای قدرت کمتری است و برای رساندن کار خود به کیفیت کار دستگاه 3 فاز باید زمان بیشتری را صرف نماید.

کفسابی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از مواردی که درباره ساب سنگ باید به آن توجه کنیم، متخصص بودن کف ساب است. این فرد باید با در نظر گرفتن شرایط سنگ کف ساختمان، دستگاه کفسابی مناسب را برای کفسابی تعیین می کند. همچنین تعداد مراحل کفسابی که بر کیفیت آن تأثیر بسیاری می گذارد، به واسطه کفساب مشخص می گردد. حتی نقطه آغاز کار کفسابی در افزایش کیفیت خروجی آن مؤثر است که کف ساب ماهر به خوبی قادر است آن را شناسایی کند. اپراتور باید دستگاه کفسابی را به صورت زیگزاگی و دورانی حرکت دهد تا کلیه سطوح را به شکلی یکنواخت ساب بزند. در پایان کار نباید هیچ تفاوتی در درخشش و براقیت نقاط گوناگون سطح وجود داشته باشد، جدای از این که سنگ کف باید هیچ گونه پستی و بلندی نداشته و کاملاً یکسان باشد. همان گونه که در متن بالا اشاره شد برای گوشه و کناره ‌های کار از ساب سنگ دستی کوچک استفاده می گردد. این موضوع نباید سبب تفاوت بسیار ساب زنی در وسط نسبت به کناره‌ ها شود. پس از پایان ساب سنگ، همه بخش های کف ساختمان از جمله کناره ها باید تمیز شده و کلیه خرده سنگ‌ ها جمع آوری گردد.

 با در نظر گرفتن این موضوع که هزینه استفاده از رزین یا ماستیک برای پر نمودن درز بین بندکشی و سنگ ‌ها بالا است اغلب بندکشی به وسیله دوغاب پودر سنگ و سیمان صورت می گیرد. اگر کف ساب بتواند تا نیمه عمق، درز را با دوغاب و مابقی را با ماستیک پر نماید کیفیت ساب سنگ بسیار افزایش پیدا می کند. اما با توجه کردن به این موضوع که این کار سختی می باشد دو راه وجود دارد: یکی اینکه زمان ساب سنگ با مینی فرز قسمتی از بندکشی را باز نمایند و روش دیگر این است که از به کارگیری ماستیک چشم پوشی کنند. در آخرین مراحل کفسابی ساب خیس این امکان وجود دارد که به جای آب، از مخلوط آب و ریکا به منظور شستشوی سطح استفاده شود. پس در انتخاب فردی که با آن همکاری می کنید دقت لازم را به خرج دهید.

قیمت کفسابی سنگ

قیمت کفسابی سنگ به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد که می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 متراژ فضای کفسابی شده

مشخص است که هر چه متراژ مورد نظر برای ساب زدن سنگ بیشتر باشد مبلغ آن نیز بیشتر خواهد بود.

 جنس سنگ کف

سنگ ها دارای جنس های بسیار متفاوتی از یکدیگر هستند و هر کدام از آن ها دستگاه خاصی را برای کفسابی می طلبند به طور مثال هزینه ساب سنگ‌ تراورتن در مقایسه با سنگ گرانیک کمتر خواهد بود. البته ساب سنگ‌ هایی که از قبل کفسابی شده‌ اند بسیار کمتر از سنگ‌ هایی است که تا به حال ساب نخورده ‌اند. دلیل این موضوع این است که اغلب عیوب سنگ در مرحله های قبلی از بین رفته است و ساب زدن را برای فرد جدید راحت تر کرده است.

 تعداد مراحل کفسابی

با در نظر گرفتن مقدار ناخالصی های روی سطح و همچنین اهمیت شفافیت و درخشندگی سنگ کف، تعداد مراحل کفسابی متفاوت است و این عامل در هزینه کفسابی سنگ اثر بسیاری دارد.

 مدل دستگاه کفسابی

در بخش انواع دستگاه ساب سنگ در مورد تفاوت‌ روش های ساب سنگ با هم صحبت کردیم. اما نکته جالب اینجاست که سنگ سابی با کمک دستگاه سه فاز برخلاف کیفیت بالا، هزینه کمی را نسبت به دستگاه تک فاز دارد.

استفاده از کفسابی ایتالیایی

این کفساب وظیفه براق کردن سنگ کف ساختمان را به عهده دارد و همان طور که مطالعه کردید در مرحله آخر مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از افراد خیلی تمایلی به آن ندارند و این لقمه ساب را به کار نمی گیرند اما بیشتر افراد آن را بسیار ضروری برای محیطی که در آن هستند می دانند زیرا این شفافیت یک چهره بسیار منظم، دقیق و با پرستیژ را از شما در برابر مراجعه کنندگان به نمایش می گذارد.

اگر قصد دارید تا جلوه ساختمان خود را چند برابر کنید شرکت کفسابی با ما آماده هر گونه خدمات به شما عزیزان می باشد. با همکاری این شرکت کار شما به صورت حرفه ای و بی نقص و یکنواخت به شما ارائه داده می شود.

کفسابی ساختمان چه کاری انجام می دهد؟

کفسابی با حذف کردن موادی که به سطح سنگ چسبیده اند، از بین بردن گرفتگی رنگ سنگ ها و خط و خش و پستی و بلندی و ترمیم آن ها باعث می شود سطح سنگ به صورت کامل یکنواخت و براق گردد.

فرایند کفسابی سنگ به واسطه چه کسانی انجام صورت می گیرید؟

کف سابی از طریق افراد آموزش دیده و متخصص که با انواع مدل های سنگ و دستگاه های کفسابی آشنایی کامل دارند و می توانند تشخیص دهند که چه نوع سنگی چه دستگاه کفسابی را لازم دارد صورت می گیرد.

ویژگی های کفسابی سنگ از طریق شرکت کفسابی چیست؟

کف سابی به وسیله شرکت کفسابی با ما مزایای متنوعی را شامل می شود که در این بخش می توان به از بین بردن تمامی شکستگی ها و ناخنک های سنگ، همسطح شدن سنگ ها و درزهای بین آن ها، ترمیم سنگ به جای تعویض آن، آینه ای شدن سنگ، افزایش طول عمر سنگ و غیره اشاره نمود.

مشخصه های کفساب متخصص چیست؟

یکی از ویژگی های بارز کفساب ماهر، داشتن نمونه کار می باشد. کف ساب ها با دریافت داده هایی که شما در اختیارشان قرار می دهید روش ساب سنگ، مدل سنگ و دستگاه ساب آن سنگ را شناسایی می کنند.

چه فاکتورهایی در خرید دستگاه کفسابی ساختمان مهم است؟

در هنگام سفارش کفسابی ساختمان کارفرما اطلاعاتی را در اختیار کف ساب قرار می دهد که بر حسب این آمار مدل دستگاه مشخص می گردد این موارد عبارتند از: قیمت کفسابی، متراژ کفسابی و نوع سنگ کفسابی.