کفسابی ایتالیایی چیست و چگونه انجام می شود؟

کفسابی ایتالیایی

امروزه بیشتر افرادی که کفپوش ساختمانشان آلوده و کثیف شده است و به دنبال راهکاری برای صیقلی کردن سنگ های کف ساختمان خود هستند، باید از کفسابی ایتالیایی استفاده کنند. به طور کلی به فرایند صاف و یکدست کردن بخش کف ساختمان، کفسابی گفته می شود که نام آن ممکن است بر حسب متریال به کار رفته در کف این فرایند، متفاوت باشد. به عنوان مثال زمانی که تمایل داریم سنگ های کف ساختمان خود را به درخشش و زیبایی روزهای اول بازگردانیم، کفسابی ایتالیایی را به کار می گیریم. عملیات کفسابی برای اهداف متنوعی انجام می شود، گاهی اوقات به جهت از بین بردن پستی و بلندی های سنگ و گاهی هم به منظور پر کردن لب پریدگی ها، شیار ها و شکستگی ها از این متد بهره می گیرند. در هر حال کلیه این امور سبب افزایش زیبایی کف ساختمان خواهند شد. برخی از افراد در دیدگاه اولیه خود اهمیت صیقلی کردن کف یک محیط، برایشان غیر قابل لمس است؛ اما اگر دقت کرده باشید در فضاهایی نظیر: سالن های نمایش، گالری های خودرو، آرایشگاه ها و مراکز تجاری لوکس این موضوع قطعاً روی فروش و جذب مشتری بسیار تأثیر می گذارد. در ادامه مطلب تصمیم داریم تا شما را بیشتر با روش کفسابی ایتالیایی آشنا کنیم.

ساب ایتالیایی چیست؟

احتمالاً تا به حال واژه کفسابی ایتالیایی یا ساب ایتالیایی به گوشتان خورده باشد و برایتان این پرسش مطرح شده است که این شیوه چگونه انجام می شود و چه تفاوتی با کفسابی معمولی دارد؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که ساب ایتالیایی، عنوان دیگر روش کفسابی شیشه ای می باشد. در طی این فرایند سطوح سنگ ها همچون آینه، درخشان و براق خواهند شد به گونه ای که شما از درخشش آنها، لذت خواهید برد. ناگفته نماند این نام در بین ایرانیان رواج پیدا کرده و ممکن است واژه ای جهانی نباشد. در این روش از کفسابی، در ابتدا عملیات شستشو و کفسابی های معمولی صورت می گیرد و بعد از آن به وسیله لقمه هایی باریک و حرفه ای، پردازش و رفع عیوب سنگ ها کامل می گردد.

ابزار و تجهیزات مورد نیاز برای ساب ایتالیایی

در مورد ساب زنی به شیوه ایتالیایی، یک نکته تعیین کننده و کلیدی وجود دارد که برای اجرای این روش باید تمام تجهیزات به ویژه ساب ها، از نوع ایتالیایی باشند؛ چرا که اگر تجهیزات از این نوع نباشد این عملیات، تفاوتی با کفسابی های معمولی نخواهد داشت و قطعاً شما نمی توانید آن براقیتی که انتظارش را دارید، در اتمام کار تحویل بگیرید. در ادامه مطلب به تجهیزات این فرایند اشاره خواهیم کرد:

لقمه های کفسابی

یکی از اصلی ترین تجهیزات در این روش لقمه ها هستند، این ابزارها در حقیقت صفحه های مستطیلی یا دایره ای شکلی هستند که در اندازه های مختلف جهت مصارف متفاوتی طراحی و تولید شده اند. این تجهیزات در جایگاهی که برای آنها در دستگاه کفسابی در نظر گرفته شده است، جای گذاری می شوند. وظیفه آنها این است که قسمت های ناهموار و غیر مسطح روی سنگ ها را نرم و یکدست کنند. مواد استفاده شده در این صفحات، مواد غیر خورنده و الماسی می باشد تا فرایند سایش سنگ به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.

کفسابی منزل

پدهای الماسی و اسیدی

از دیگر ابزارهای کاربردی و نوینی که در کفسابی ایتالیایی مورد استفاده قرار می گیرد، پدهای الماسی و اسیدی هستند. این پدها در سایزهای کوچک تولید می شوند و همجنس لقمه ها هستند، ناگفته نماند که برخی اوقات آنها را صفحات منقطع هم می نامند. منعطف بودن، از ویژگی های مشهود این پدها است و با این خصوصیت، در زمان ساب زدن و صاف نمودن سطح سنگ، دیگر هیچ گونه خط و خشی بر روی آن ایجاد نخواهد شد. جدای از این ویژگی، کلیه بخش ها و سطوح سنگ در معرض پدها قرار می گیرند. مسطح نمودن سطوح سنگ های گرانیتی، متداول ترین کارکرد این پدها است. همچنین، به جهت از بین بردن رزین از سطح سنگ هم می توانند مفید باشند.

لاستیک های محافظ دستگاه

وجود لاستیک های محافظ در دستگاه ساب زنی، باعث عدم برخورد لقمه ها به کاربر می شود و به همین خاطر از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. اگر بنا به هر علتی، دست و پای اپراتور با لقمه ساب تماس پیدا کند سبب خراشیدگی و از بین رفتن پوست خواهد شد؛ اما با جای گذاری این لاستیک ها نه تنها این احتمال وجود نخواهد داشت؛ بلکه از پاشیده شدن آب به اطراف هم، ممانعت خواهد کرد.

رزین و بتونه سنگ

به جهت پر کردن درز و شکاف ها و افزایش دوام سنگ ها، از رزین و بتونه سنگ استفاده می شود. رزین موادی پلیمری و بتونه سنگ هم ترکیبی مقاوم کننده از ادغام کردن سیمان سفید و چسب سنگ است. با استفاده این دو ترکیب، تمام لب پریدگی ها و شکستگی ها ترمیم و پردازش خواهند شد.

ترکیبات پاک کننده و اسیدی

در نهایت برای حذف کلیه لکه های سطحی باید از ترکیبات شوینده استفاده کرد که اغلب، از اسیدهای بسیار رقیق و ترکیبات نانو کمک می گیرند.

شرکت کفسابی با ما یکی از شرکت های موفق و معتبر در حوزه کفسابی ایتالیایی است که توانسته با استفاده از به روزترین ابزارها، رضایت و اعتماد مشتریان خود را به دست آورد. این شرکت، کار کفسابی در تجریش را هم به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت این مجموعه، با کارشناسان اجرایی ارتباط برقرار نمایید.

چگونگی اجرای کفسابی ایتالیایی

اجرای کفسابی ایتالیایی به این شکل است:

  • جلا دادن سنگ ها به وسیله لقمه های ساب زنی شماره 36 الی 80 که دارای 2 الی 4 دست ساب است.
  • برطرف نمودن عیوب به واسطه لقمه 120
  • استفاده از ترکیبات رزین جهت ترمیم سنگ های شکسته شده و…
  • به کارگیری بتونه ایتالیایی به منظور پر نمودن شکاف ها و همرنگ سازی درزهای بین سنگ ها با یکدیگر
  • به کار بردن ساب با پدهای 200 الی 400 و… که شامل 2 دای 6 دست ساب می شود که بستگی به انتخاب و سابقه اپراتور و تیم اجرا کننده خدمات کفسابی و سنگسابی دارد.
  • در نهایت با لقمه های ایتالیایی به منظور شفاف سازی و آینه ای کردن سنگ های کف ساختمان که شامل 2 الی 4 ساب می شود، پرداخت نهایی سنگ صورت می گیرد.

نکته: فرایند استفاده از مراحل ساب در گونه های مختلف سنگ ها، با در نظر گرفتن وضعیت فعلی سنگ های کف ساختمان، ممکن است با توجه به شرایط و آسیب دیدگی ها متغیر باشد و همچنین، مشخص کردن تعداد مراحل کفسابی ایتالیایی به تیم اپراتور و تیم فنی در حال اجرای پروژه بستگی دارد.

کفسابی با ما، به دلیل سابقه ای که در زمینه کفسابی دارد و خود فروشنده لوازم کفسابی هم هست، از بهترین لقمه ها و تجهیزات در کار خود استفاده می کند. شما می توانید نمونه کارهای این شرکت را در وب سایت آن مشاهده نمایید.

چگونگی اجرای کفسابی ایتالیایی

قیمت کفسابی ایتالیایی

قیمت کفسابی ایتالیایی به جهت استفاده از تجهیزات نوین و نتیجه مطلوب تر کمی بالاتر از دیگر فرایندهای های مشابه است، قیمت نهایی کفسابی بر حسب متراژ و ترکیبات مصرفی محاسبه می شود. هزینه کفسابی در ساب ایتالیایی به جهت خاص بودن متد اجرا، به متریال و اجرای پروژه شما بستگی دارد و قیمت ها با در نظر گرفتن سنگ های کف ساختمان شما با پلن های مختلفی معین می گردد که این کار با بررسی و بازید کارشناسان شرکت کفسابی صورت می گیرد. هزینه کفسابی ایتالیایی به المان های مختلفی همچون: متراژ محیط کفسابی، نوع دستگاه هایی که در کفسابی مورد استفاده قرار گرفته، تعداد دفعات ساب، سابقه ساب سنگ، دوری و نزدیکی به شهر و جنس و نوع سنگ بستگی دارد. هر یک از این فاکتورها می تواند به راحتی قیمت را تغییر دهد.

نکته: در فضاهایی که متراژ سنگ های کف ساختمان کمتر از 100 متر است به جهت، استهلاک بسیار بالای تجهیزات و بالا بودن هزینه ها، قیمت انجام خدمات کفسابی ایتالیایی به شکل متری محاسبه نمی شود و بلکه به صورت کنترات تعیین می شود.

شرکت کفسابی با ما، بهترین شرکت ارائه دهنده خدمات کفسابی و سنگسابی می باشد و تضمین کیفیت کار را در اجرای پروژه ها به مشتریان خود ارائه می دهد. شما می توانید برای دریافت مشاوره و استعلام قیمت با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

آِیا کفسابی ایتالیایی بر روی سطوح موزاییکی هم قابل اجرا است؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که کفسابی ایتالیایی، در سطوح موزاییکی قابل اجرا است که سطح آن صاف و بدون سطح می باشد؛ اما موضوعی که وجود دارد این است که کفسابی ایتالیایی به جهت مراحل پرداخت زیادی که بر روی سطوح به منظور براق کردن سنگ ها دارد، باعث سر شدن کف می شود و اگر شما از کفسابی موزائیک پارکینگ استفاده کنید ممکن است رفت آمد شما، ساکنین ساختمان یا افراد در حال عبور بر روی سطوح دشوار شود. برای این سطوح به منظور تمیز کردن موزاییک و از بین بردن آلودگی ها، شیوه های متفاوتی وجود دارد. اگر کف ساختمان یا محیطی که قصد دارید خدمات ساب زنی را به روی آن انجام دهید از موزاییک باشد، باید توجه داشته باشید که کف سابی و ساب زنی موزاییک بسیار منحصر به فرد است؛ زیرا برخی از موزاییک ها در ساختار خود دارای شیارهایی هستند و برخی دیگر لایه ای بسیار نازک بر روی آنها قرار گرفته است که اگر کفسابی روی این سطوح انجام شود، ممکن است شیارها و لایه رویی آن از بین برود. در این شرایط باید توجه داشت که اجرای کف سابی موزاییک امری بسیار حساس است که پیشنهاد ما، سپردن کار به کاردان است؛ زیرا اگر می خواهید آسیبی به موزاییک های شما وارد نگردد، باید از شرکت های کفسابی کمک بگیرید. در غیر این صورت ممکن است آسیب های بسیاری به موزاییک وارد شود. بعضی از ساختمان های قدیمی به دلیل بافت قدیمی خود برای پارکینگ ساختمانشان از موزاییک ها استفاده می کنند، در این حالت است که کفسابی موزاییک پارکینگ صورت می گیرد و همین امر نیازمند به کارگیری دستگاه های کف سابی می باشد. شرکت های کفسابی با توجه به نوع موزاییک از کف سابی مورد نظر استفاده می کنند؛ اما اگر به دلیل ساختار موزاییک ها نتوانند از خدمات کفسابی برای موزاییک های پارکینگ استفاده کنند، قطعاً از خدمات فرچه سابی موزاییک استفاده خواهند کرد.

کفسابی راه پله

بخش های مختلفی از ساختمان هستند که می توانند برای صیقلی شدن کفسابی شوند، یکی از این بخش ها راه پله است. شاید برایتان این سؤال مطرح شود که کفسابی راه پله چه ضرورتی دارد؟ در جواب به این سؤال باید بگوییم که به طور کلی کفسابی هر فضایی، سبب نو شدن آن سطح می شود؛ زیرا یک لایه بسیار نازک از سطح سنگ ها ساب خورده و حذف می شوند و لایه زیرین زیبایی خود را نشان می دهد. جدای از این مورد، نوسازی محیط کفسابی پله ها فواید دیگری هم دارد که به صورت خلاصه می توان بیان کرد کفسابی راه پله می تواند فرایند شست و شوی راه پله را بسیار راحت تر نماید و همچنین، سبب شود تا مدت زمان بیشتری سطح تمیز بماند؛ زیرا درز ها و ترک های سنگ ها گرفته می شوند. از همه مهم تر، جلای زیبای راه پله ها می باشد که به جز اجرای کفسابی، با هیچ شیوه دیگری این صیقلی بودن به دست نمی آید. کفسابی پله با بخش های دیگر ساختمان کمی متفاوت است، برای سنگ سابی راه پله دستگاه های بزرگ مناسب نیستند؛ زیرا پله ها عرض کمی دارند. دو مدل دستگاه مخصوص برای کفسابی پله وجود دارد که هر یک از آن ها مزایا و معایبی دارند که آن ها را ذکر می کنیم:

دستگاه ساب دستی، کوچک ترین دستگاه ساب زنی است و برای دسترسی به گوشه های پله ها و کنج ها مناسب است همچنین، با این دستگاه می توان دیواره پشتی پله ها را هم ساب زد؛ اما این دستگاه کوچک یک عیب بزرگ دارد که آن هم سرعت پایین اجرای کار است. دستگاه ساب دستی به جهت کوچک بودن لقمه سنگ های آن، سرعت عمل اجرای کار را بسیار پایین می آورد و برای راه پله های طولانی به کارگیری از این دستگاه به تنهایی عملی نمی باشد. دستگاه دوم، عیب دستگاه کف سابی دستی را ندارد و سرعت عمل کار با آن بالاست؛ اما به جهت بزرگ بودن لقمه سنگ های آن، این دستگاه به کنج ها دسترسی ندارد. اما اگر شما کار را به کاردان بسپارید در آخر، کاری بسیار شیشه ای و زیبا بر حسب نوع سنگ راه پله خود تحویل خواهید گرفت.

براق کردن سنگ کف

براق کردن سنگ کف به منظور براق و درخشان کردن سطوح سنگی استفاده می شود که ماهیت براق شدن را دارند و در ابتدا هم درخشان بوده اند و حال، بعد از گذشت مدتی مات و کدر شده اند. فرایند کفسابی، با بلور های الماسی صورت می گیرد و یک شیوه مکانیکی برای صیقل دادن و براق کردن انواع سنگ ساختمان است. در این شیوه با سابنده های الماسی سنگ، سطح کف با لقمه های الماسی با درجه بندی سختی و زبری مختلف بر روی سنگ سابیده می گردد. در زیر دستگاه های سنگسابی 3 تا 6 لقمه الماسی جای می گیرد که با 175 دور در دقیقه می چرخند و این الماس ها هستند که در زیر دستگاه سنگسابی، درخشش و حالت شیشه ای فوق العاده ای به روی سطح سنگ ایجاد می کنند. این لقمه ها هم دارای درجه بندی های متنوعی هستند تا بلندترین ناهمواری ها را حذف و کوچک ترین خراش ها را از روی سطح برطرف نمایند. حال بعد از این مراحل می توان به براق کردن سنگ کف با استفاده از مواد مختلف مانند واکس سنگ پرداخت. این کار هم توسط شرکت کفسابی با ما صورت می گیرد و شما می توانید برای سفارش کار خود از طریق شماره های موجود در وب سایت این شرکت، با کارشناسان مربوطه ارتباط برقرار نمایید.

ساب زدن ایتالیایی بر روی چه سطوحی قابل اجرا است؟

ساب ایتالیایی بر روی کلیه سطوح سنگی قابل اجرا هستند که قابلیت صیقل دادن بر روی آن ها، وجود داشته باشد و در مسیر اجرای خدمات بر روی آن ها هیچ محدودیتی نباشد.

آیا ساب ایتالیایی باید توسط افراد خاصی صورت بگیرد؟

بله زیرا انجام کارهای کفسابی امری تخصصی است که نیاز به دانش و آگاهی کافی دارد و اگر شما از متخصصان در این حوزه کمک نگیرید، قطعاً با خسارات بی شماری در کار به دست افراد ناوارد مواجه خواهید شد.

قیمت ساب ایتالیایی به چه صورت محاسبه می شود؟

هزینه کفسابی ایتالیایی نسبت به دیگر روش ها بیشتر است؛ اما عواملی وجود دارند که می توانند روی قیمت آن به صورت مستقیم تأثیر بگذارند. نوع و جنس سنگ، دوری و نزدیکی محل کفسابی، تعداد دفعات ساب و میزان آسیب سنگ کف از جمله المان هایی هستند که تأثیر بسزایی در قیمت کفسابی ایتالیایی دارند.

کفسابی راه پله اصولا توسط چه دستگاهی صورت می گیرد؟

دستگاه ساب دستی برای کفسابی راه پله مناسب است؛ زیرا می تواند دسترسی اپراتور را برای ساب گوشه و کنار سنگ ها امکان پذیر نماید درست است که زمان بسیاری را برای کفسابی می برد؛ اما دقت و ظرافت آن بالا می باشد.

کفسابی موزاییک پارکینگ به چه صورت انجام می شود؟

اکثر ساختمان های قدیمی از موزاییک برای پارکینگ خود استفاده کرده اند که اگر جای رد لاستیک و روغن روی آنها بماند، باید کفسابی موزاییک پارکینگ صورت بگیرد؛ اما در شرایطی به جهت ساختار ظریف موزاییک، از فرچه سابی موزاییک استفاده می شود.