کفسابی حیاط و همه چیز در مورد آن

کفسابی حیاط

کفسابی حیاط به پروسه ای گفته می شود که لایه های کثیف و اضافی از روی سطح کفپوش حیاط، پاک شده و سبب زیباسازی و ایجاد سطحی براق و یکدست در حیاط ساختمان می گردد. یکی از در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی برای برطرف کردن ناترازی موزاییک ها، سرامیک ها و سنگ های کف ساختمان، برداشت لایه ای نازک از آلودگی، رفع آسیب سطحی سطوح، نظافت مصالح ریخته شده در کف و ایجاد سطحی آینه ای و براق از کفسابی سنگ استفاده می شود. دستگاه های کف سابی انواع مختلفی همچون: دستگاه کفسابی سرامیک، دستگاه کفسابی موزاییک و… دارند که هر یک از آنها دارای ویژگی متنوعی می باشد. در ادامه مطلب، اطلاعات دقیق تر و کامل تری در رابطه با کفسابی حیاط در اختیارتان قرار می دهیم.

کفسابی موزاییک حیاط

یکی از پر کاربردترین مصالح ساختمانی در حیاط، موزاییک است که نوعی سنگ مصنوعی محسوب می گردد و از شن ریزه، نوعی سیمان و ماسه تشکیل شده است. برای براق کردن و صاف کردن موزاییک، از ساب سنگ استفاده می شود. موزاییک ها، گونه های مختلفی نظیر: موزائیک های شسته، موزاییک های گرانیتی و معمولی، موزاییک های شیاردار، موزاییک های سیمانی و غیره دارند. شیوه ساب زدن هر یک از این موزاییک ها با هم متفاوت است. کفسابی موزاییک حیاط اصولاً به منظور هموار و یکدست کردن سنگ ها صورت می گیرد. لبه موزاییک، موضوع مهمی درباره سیمان های موزاییکی است که باید شیاردار و غیر قابل لیز خوردن باشد. این کفپوش به جهت آن که مرغوبیت بالایی ندارد، نمی توان از آن به عنوان کفپوشی جذاب برای آشپزخانه ها، فضاهای اداری، دکوراسیون های داخلی و اماکن خصوصی استفاده کرد. برای آن که اطلاعات کامل تری در رابطه با موزاییک داشته باشید، در بخش بعدی هم ما را همراهی کنید.

موزاییک چیست؟

موزاییک در حقیقت نوعی بتن است که تراکم خود را از روش فشار پرسی و یا از راه لرزش به دست آورده است. این کفپوش متراکم از سیمان، ماسه، پودر سنگ، سنگدانه و آب تشکیل و در ابعاد مختلف ساخته می شود. به طور کلی موزاییک شامل دو سطح است :

لایه رویه

این لایه که نقش موزاییک را تشکیل می دهد از سیمان، پودر سنگ، آب و از ترکیبات دانه بندی شده و رنگی تهیه می گردد.

لایه زیرین

این لایه از موزائیک دارای ضخامت بیشتری در مقایسه با لایه رویه بوده و قابلیت تحمل فشار را دارد، این لایه هم از ماسه، سیمان و آب تشکیل شده است. کفپوش های سیمانی موزاییک در رنگ ها و قالب های متفاوتی تولید می گردند که برخی از آن ها شیاردار و برخی دیگر صاف هستند. جالب است بدانید که موزاییک های شیاردار اصولاً قابل ساب زدن نیستند و نمی توان آن ها به سادگی تمیز کرد؛ اما موزاییک های صاف قابل ساب زدن می باشند و به واسطه سنباده های ایتالیایی (از زبر به نرم) صیقلی می شوند.

طبقه بندی موزاییک ها بر حسب شکل ظاهری

دسته بندی این کفپوش بر اساس ظاهر آن به این صورت است:

 موزاییک سیمانی

نوعی کفپوش موزاییک است که در سطح رویه سنگ دانه های تزئینی ندارد و فقط شامل شیار و طرح های ساده می باشد.

موزاییک سنگ دار

این موزاییک، در سطح رویه خود از سنگ های تزئینی استفاده کرده است و در سه مدل شسته، صاف و شیاردار تولید می شود.

موزاییک شیاردار

این نوع موزاییک در سطح رویه دارای فرورفتگی و برجستگی به اشکال مختلف بوده و به عنوان کفپوش محوطه و پیاده رو مورد استفاده قرار می گیرد.

موزائیک شسته

این مدل از موزاییک در سطح خود دارای دانه های شنی می باشد که به شکل برجسته نمایان است.

موزائیک پلاکی

این نوع موزاییک هم در سطح رویه خود، دارای مصالح ساختمانی صیقل پذیر و سخت است. اندازه این سنگ ها بر اساس ابعاد موزائیک متنوع می باشد و به شکل صاف تولید می گردد.

کفسابی با ما، یکی از مراکز حرفه ای و تخصصی کفسابی است که با استفاده از کادری متخصص و مجرب کار کفسابی ساختمان را با بهترین دستگاه های کفسابی انجام می دهد. اگر در کامرانیه تهران ساکن هستید این شرکت کفسابی در کامرانیه را هم در دستور کار خود قرار داده است. شما می توانید برای سفارش کار خود از طریق وب سایت این شرکت اقدام نمایید.

انواع دستگاه کفسابی موزاییک

دستگاه ساب موزاییک، توانایی لایه برداری 1 تا 4 میلی متر از انواع سطوح سنگی را دارد و متناسب با حجم پروژه در گونه های دستگاه کفسابی تک فاز و سه فاز مورد استفاده قرار می گیرد.

کف ساب موزاییک تک فاز

این دستگاه، در شرایطی که افراد به برق سه فاز دسترسی نداشته باشند مورد استفاده قرار می گیرد و برای پروژه های کوچک تا متوسط مناسب است و در پروژه های بزرگ کاربردی ندارد.

کف ساب موزاییک سه فاز

در پروژه هایی که برق سه فاز در محل کفسابی وجود داشته باشد، استفاده از دستگاه کفسابی موزاییک سه فاز به جهت سرعت عملیاتی بالا و داشتن موتوری قدرتمند بهترین گزینه محسوب می شود و معمولاً در پروژه های بزرگ با حجم عملیاتی بالا بیشترین کاربرد را دارد.

نحوه کار با دستگاه کفسابی موزاییک

در کفسابی موزاییک، استفاده هر یک از دستگاه های ساب موزاییک روش خاص خود را بسته به شرایط موجود دارد. این روش ها عبارتند از:

کفسابی به شیوه تر

در کفسابی تر، به منظور جلوگیری از انتشار گرد و غبار ناشی از لایه برداری و کاهش اصطکاک، از پاشیدن آب بر روی سطوح استفاده می گردد، این اقدام سبب خنک کردن لقمه های دستگاه کفسابی می شود. کفسابی موزائیک به این شیوه، قدیمی ترین روش پولیش کف است که موجب افزایش 3 تا 10 برابری سرعت فرایند کفسابی در مقایسه با روش خشک می شود.

کفسابی به شیوه خشک

در کفسابی به شیوه خشک، شما احتیاجی به مصرف آب ندارید؛ بنابراین، این روش از لحاظ صرفه جویی در مصرف آب مطلوب تر است. این نکته را هم در نظر بگیرید که به منظور حفظ سلامت کاربر و افراد حاضر در محل کفسابی، برای گردآوری ذرات گرد و غبار ناشی از کفسابی موزائیک، از یک غبارگیر قوی استفاده می شود.

چگونگی انتخاب کف ساب موزاییک

انتخاب نوع دستگاه کفسابی حیاط متناسب با حجم و نوع فرایند پروژه، در کاهش هزینه ها نقش بسیار مهمی خواهد داشت، بنابراین کفساب قبل از گزینش دستگاه کف ساب موزاییک به موارد ذیل توجه داشته باشید:

 • چگونگی فرایند و عملکرد مورد نیاز دستگاه
 • متراژ و حجم عملیاتی پروژه
 • نوع دسترسی برق پروژه

مزایای کف سابی موزاییک

خیلی وقت ها در زمان نصب موزاییک در حیاط، سطح این کفپوش ناهمواری پیدا می کند که در این موارد موزاییک را با فشردن یکدست و هموار می کنند. جدای از این مورد، ملات و یا موادی که در زمان نصب روی این کفپوش ریخته می شود به راحتی با استفاده از سنگ سابی تمیز می گردد. در متن ذیل به تعدادی از مزیت های استفاده از دستگاه کفسابی حیاط موزاییک اشاره شده است:

 • رفع آسیب سطحی به سطوح
 • درزگیری انواع کف ساختمان
 • نظافت جرم ها و مصالح ساختمانی
 • رفع تراز نبودن سنگ یا کف ساختمان
 • افزایش دوام و طول عمر کف ساختمان های مسکونی و تجاری
 • تعمیر شکستگی قسمتی از سطوح سنگی
 • براق سازی سطوح موزاییکی
 • از بین رفتن شکاف های ریز و درشت ساختمان

کفسابی حیاط، یکی از کارهایی است که برای زیبا جلوه دادن حیاط هم کاربرد دارد و شما را تا مدت ها از شستشوهای سخت حیاط محفوظ نگه می دارد؛ چرا که پس از کفسابی به راحتی شما می توانید کفپوش حیاط خود را تمیز نمایید.

 آیا کف شویی برای موزاییک حیاط بهتر است یا سنگ سابی؟

برای از بین بردن گچ، سیمان، کثیفی، رنگ و آلودگی از روی موزاییک ها کفشویی نسبت به کفسابی حیاط بهتر و مقرون به صرفه تر است. در مورد موزاییک های شیاردار، در صورتی که ساب زدن موزاییک صورت گیرد امکان از بین رفتن برجستگی ها بسیار خواهد بود. در نتیجه، بهترین راه حل کفشویی است؛ زیرا در این موقعیت، فرچه های سیمی زیر دستگاه کفسابی حیاط به راحتی وارد شیارهای کفپوش موزاییک شده و کثیفی ها را از روی موزاییک ها می زدایند.

شما با همکاری کفسابی با ما می توانید تجربه یک نگاه زیبا را به حیاط خود داشته باشید. این مجموعه با سابقه درخشان خود و استفاده از افراد مجرب توانسته است رضایت کامل تمام مشتری های عزیز خود را به دست آورد. شما برای کفشویی هم می توانید به سایت این شرکت مراجعه نمایید.

روشی چند منظوره برای برق انداختن موزاییک حیاط

شاید این سؤال برای شما مطرح شده باشد که چگونه موزاییک را براق کنیم؟ جواب شما کفسابی است. کفسابی موزاییک حیاط، لایه بسیار نازک از کفپوش را می تراشد و پس از کفسابی این کفپوش، براق بودن خاصی را برای شما به نمایش می گذارد چرا که:

 • تمام شکاف ها با کفسابی موزاییک صاف می گردند و دیگر آلودگی نفوذ نمی کند.
 • سطح روی سنگ سابیده می شود و سنگ جدید نمایان می گردد.
 • با ساب زدن سطح موزاییک، رد روغن خودرو و رنگ گرفتگی های موزاییک حیاط کاملاً از بین می روند.
 • دوغاب ها تمیز و صاف می شوند و حتی شما می توانید با رزین، دوغاب را همرنگ سنگ نمایید.

بنابراین برای براق کردن سنگ کف، از کفسابی موزاییک استفاده کنید تا بتوانید نمایی زیبا از حیاط خود را به دیگران ارائه دهید.

مراحل کفسابی موزاییک حیاط

به منظور کفسابی موزاییک حیاط، کفساب در اولین مرحله، با لقمه 46 کار خود را شروع می کند تا تمام پستی و بلندی های سنگ از بین برود. در دومین مرحله، با استفاده از لقمه 60 کار کفسابی، برای پر کردن درزها ادامه پیدا می کند. در مرحله سوم از لقمه ساب 120 استفاده می گردد و اصولاً بعد از ساب دوم، بتونه کاری اجرا می شود تا سطحی یکدست و صاف حاصل گردد. پس از بتونه، دوباره از دستگاه ساب استفاده شده تا در گام آخر از ساب ایتالیایی استفاده گردد. کفسابی ایتالیایی سبب درخشندگی و شفافیت بسیار سنگ است. در نهایت، شما کفپوشی بسیار صیقلی و صاف را در حیاط خود خواهید داشت. البته اگر از کفساب ماهر کمک گرفته باشید در غیر این صورت شما تنها مجبور به پرداخت هزینه های اضافی خواهید شد. در ادامه مطلب شما را با ویژگی های یک کفساب حرفه ای آشنا می کنیم.

یک کف ساب کار خوب و ماهر کیست؟

یک کف ساب کار ماهر، فردی است که هزینه تمام شده کفسابی موزاییک را در ابتدای کار محاسبه می کند و اگر این کار را نکرد، کفساب تازه کار به حساب می آید.

کف ساب باتجربه آگاه است که از چه نقطه ای فرایند کف سابی را آغاز و در چه نقطه ای برای تعویض سنگ دستگاه اقدام کند و کار ساب زنی را ادامه دهد.

یک کف ساب کار متبحر، در حوزه های مختلفی نظیر نماشویی هم فعالیت می کند.

کف ساب کار حرفه ای، نمونه کارهای بسیاری را برای ارائه به مشتریان خود دارد و حتی در صورت تمایل مشتری، می تواند آدرس نمونه کارها را هم در اختیار آن ها قرار دهد.

یک متصدی خوب کف سابی با داشتن تجربه بالا، شناخت کاملی از انواع سنگ ها دارد و به راحتی می تواند دستگاه کفسابی مورد نیاز را بر حسب نوع سنگ انتخاب کند.

یک متصدی خبره کف سابی، باید بتواند به تمام سؤالات مشتریان جواب داده و آن ها را برای تصمیم نهایی راهنمایی کند.

کفسابی با ما، علاوه بر کفسابی ساختمان، در حوزه های نماشویی، پیچ رولپلاک نما بدون داربست، سنگ سابی و غیره فعالیت می کند. شما می توانید با تماشای نمونه های این مجموعه در وب سایت آن، از تخصص و حرفه ای بودن این مجموعه مطمئن شوید. این شرکت، کفسابی در غرب تهران را هم به عهده دارد و اگر در این مناطق زندگی می کنید، می توانید به راحتی به صورت حضوری از نمونه کارهای این مجموعه دیدن فرمایید.

 

قیمت کفسابی موزاییک حیاط

 

قیمت کفسابی حیاط موزاییک، به چند فاکتور وابسته است: نوع موزاییک (شیاردار یا ساده)، متراژ، سابقه ساب محل کف سابی موزاییک، میزان عیب های کلی آن کفپوش موزاییک، دوری و نزدیکی به شهر و نوع دستگاه کفسابی این ها مواردی هستند که می توانند قیمت کفسابی موزاییک را تحت تأثیر قرار دهند و تغییر هر یک از این موارد برابر با تغییر قیمت خواهد بود. یادتان باشد که در کفسابی ارزان قیمت، به جای اینکه با لقمه های مخصوص آلودگی از روی سنگ برداشته شود، کفپوش سنگ شسته و یا گاهی از لقمه های خراب و قدیمی استفاده می شود که این اقدام به جای براق شدن بیشتر موجب آسیب رساندن به سنگ می شود و پس از مدتی دوباره سنگ کدر می شود. این موضوع، می تواند دلیل پایین بودن قیمت کفسابی از طرف افراد کم تجربه و تازه وارد باشد.

چگونه تشخیص دهیم که کفسابی موزاییک به خوبی اجرا شده است؟

نکاتی وجود دارد که شما می توانید بر اساس آن ها متوجه خوب اجرا کردن کفسابی شوید این نکات عبارتند از:

 • باید محل مورد نظر بعد از اجرای کفسابی، درخشندگی یکسانی داشته باشد. به عبارتی شفافیت گوشه و کنار محل کفسابی شده باید یکدست باشد.
 • گوشه دیوارها که در دسترس دستگاه کفسابی نیست، باید ساب دستی زده شود.
 • اگر توافق کرده اید، باید با رزین درزها و سوراخ های سنگ ها پر شود.
 • بعد از انجام کفسابی، باید فاضلاب و کثیفی های محل مورد نظر به واسطه متصدی کف سابی پاکسازی گردد و محل به صورت کاملاً تمیز و براق تحویل مشتری شود.
 • بعد از اجرای کفسابی، باید کلیه برآمدگی های موجود بر روی سنگ برطرف شده باشد و سطح آن به صورت کامل مسطح گردد. همچنین، تمام مشکلاتی که بر روی سنگ وجود داشته باید به طور کامل از بین برود و در نهایت سطحی براق باقی بماند.

کفسابی با ما، کار کفسابی ساختمان شما را از قبل تضمین می کند و همین موضوع می تواند خیال شما را از اجرایی تمیز و تخصصی راحت نماید.

کفسابی چیست؟

کفسابی اقدامی است که به واسطه انواع دستگاه های کفسابی و متناسب با نوع سنگ موجود، لایه ای 1 تا 4 میلی متری را از روی سنگ برداشته و باعث زیباسازی سنگ می شوند.

کفسابی موزاییک حیاط چه مزیت هایی دارد؟

این کفسابی می تواند رد روغن و لاستیک خودرو را از بین ببرد، عمر کفپوش را چند برابر کند، شستشوی حیاط را راحت تر نماید، تمام سطح حیاط را صیقلی و یکدست کند و در نهایت سبب زیبایی دو چندان حیاط هم می شود.

آیا می توان پیشنهاد افرادی را که قیمت های پایینی برای اجرای کفسابی می دهند را قبول کرد؟

این که قبول کنید یا خیر کاملاً به خودتان بستگی دارد؛ اما باید این موضوع را در نظر بگیرید که این قیمت ارزان چه دلیلی دارد و چرا یک کفساب ماهر قیمت پایینی به شما پیشنهاد می دهد در نتیجه قبول کردن این پیشنهاد تنها پرداخت ضرر را برای شما خواهد داشت. شما باید از افراد ماهری کمک بگیرید که بدانید سابقه لازم و شناخت کافی را در رابطه با کفسابی دارند.

قیمت کفسابی حیاط موزاییک به چه موارد بستگی دارد؟

این قیمت به عواملی چون: نوع موزاییک (طرح دار بودن یا ساده بودن)، متراژ محل کفسابی، دوری یا نزدیکی به شهر، نوع دستگاه کفسابی، نوع کفسابی و… وابسته است.

یکی از راه های تشخیص کفساب ماهر را ذکر کنید؟

مشاهده نمونه کارهای کفسابی، یکی از شیوه های فوق العاده تشخیص کفساب ماهر از تازه کار است.